نامه زن مسیحی به زنان مسلمان

https://s28.picofile.com/file/8464656200/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%B2%D9%86_%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86.jpg

جواَنا فرانسيس از بنيانگذاران Feminenza ميباشد. وي متولد کاناداست، دوران جواني خود را در لهستان سپري کرد، پس از فارغ التحصيلي در دانشگاه ورشو به مدت ۸ سال در حرفه روزنامه نگاري تآتر و راديو فعاليت کرد در سال ۱۹۷۴ براي آزادي زنان به انگلستان سفر کرد در سال ۱۹۸۳ با ماريا نوبلبا (از مؤسسين Feminenza) آشنا شد  در سال ۲۰۰۰ به کانادا سفر کرد و با فعاليت ۱۵ ساله خود توانست بنياد Feminenza  را تاسيس کند وي هم اکنون در آمريکا با همسرش ديويد زندگي مي کند.

اين زن مسيحي در سال 2007 به زنان مسلمان لبنان که در زير آماج بمباران اسرائيل بودند نامه اي مي نويسد و با رشک بردن به عفت و حيا و نجابت زنان مسلمان و بر شمردن ظلم بزرگي که به زنان غربي شده است از زنان مسلمان مي خواهد در دامي که غرب براي آنان گسترده است گرفتار نشوند و به جاي تقليد از زن غربي ،حافظ عفت و نجابت خود باشند.

متن نامه

در ميان تهاجمات اسرائيل در لبنان و جنگ ترور صهيونيست‌ها، اکنون مسائل جهاني به موضوع اصلي خانواده‌هاي آمريکايي بدل شده است. من کشتار، مرگ و نابودي را که در لبنان اتفاق افتاده مي بينم اما من چيز ديگري را هم مي بينم. من شما را مي بينم. من نمي توانم کمکي بکنم اما مي بينم که تقريبا هر زني بچه اي بغل کرده يا اطراف او بچه هايي هستند

مي بينم هرچند آنها پوششي محجوبانه دارند ليکن هنوز زيباييشان مي درخشد. اما اين فقط زيبايي بيروني نيست که متوجه آن مي شوم. من چيزي عجيب در درون خود احساس مي کنم، غبطه مي خورم. من به خاطر تجربيات وحشتناک جنگي که مردم لبنان تجربه کرده اند و توسط دشمن مشترکمان مورد هدف قرارگرفته اند احساس بدي دارم اما نمي توانم کاري انجام بدهم؛ فقط قدرت، زيبايي، عفت و بيش از همه رضايت و شادي تو را تحسين مي کنم.

آري، عجيب است اما به ذهن من خطور مي کند که تو هرچند تحت بمباران اما از ما خوشحال تري چراکه تو هنوز زندگي طبيعي يک زن را داري. شيوه اي که زنان از ابتدا همواره چنين زندگي مي کردند. در غرب هم تا دهه ۱۹۶۰ اين چنين معمول بود تا اينکه به وسيله دشمني مشترک بمباران شديم اما ما با مهمات واقعي بمباران نشديم، بلکه با فساد اخلاقي و نيرنگ آلود و زيرکانه از طريق وسوسه بمباران شديم.

آنها به جاي استفاده از بمب افکن ها و جنگنده هاي امريکايي ما را از هاليوود بمباران کردند. آنها مي خواهند بعد از آنکه از بمباران زيرساخت هاي کشورهاي شما فارغ شدند، شما را نيز اين گونه بمباران کنند. نمي خواهم اين براي تو هم اتفاق بيفتد تو هم احساس خفت پيدا خواهي کرد همان طور که ما مي کنيم. تو مي تواني از اين بمباران ها دوري کني، اگر لطف کني و به ما که از نفوذ شيطاني آنها تلفات جدي داده ايم گوش کني براي اينکه هرچيزي که از هاليوود مي بيني مشتي دروغ است، تحريف است، نيرنگي ماهرانه است.

آنها روابط نامشروع را تحت عنوان سرگرمي بي ضرر جلوه مي دهند براي اينکه هدف آنها انهدام اساس اخلاق جوامعي است که تشعشعات و امواج برنامه هاي سمي شان را به آنان مخابره مي کنند. ملتمسانه از تو مي خواهم سم آن ها را نخوري وقتي که از آن خوردي هيچ پادزهري براي آن نيست. ممکن است نسبتا بهبود بيابي اما هرگز همچون قبل نخواهي شد. بهتر است کاملا از اين سم دوري کني تا اينکه به دنبال شفا از آسيب هاي که به وجود مي آورد باشي.

آنها سعي دارند با فيلم ها و نماهنگ هاي شهوت انگيز، به دروغ ما زنان امريکايي را شاد و راضي نشان دهند مفتخر به لباس پوشيدن چون هرزه ها و قانع بودن به نداشتن خانواده و تو را اين چنين وسوسه مي کنند. اکثر ما شاد نيستيم، به من اعتماد کن!

ميليون ها نفر از ما داروهاي ضدافسردگي مصرف مي کنيم، از شغل هايمان متنفريم و شب ها به خاطر مرداني که مي گفتند دوستمان دارند، ولي حريصانه از ما سوءاستفاده مي کنند و مي روند، گريه مي کنيم. آنها مي خواهند خانواده هاي شما را از بين ببرند و شما را متقاعد کنند که فرزندان کمتري داشته باشيد. آنها با جلوه دادن ازدواج به عنوان شکلي از بردگي، مادري به عنوان نفرين و با جلوه دادن باحيا بودن و پاک ماندن به عنوان عقب افتادگي و املي چنين مي کنند.

آنها مي خواهند خودت، ارزش خودت را پايين آوري و ايمان و اعتقاداتت را از دست بدهي. آنها مانند شيطاني هستند که [آدم و حوا] را فريب دادند ، تو فريب نخور!

براي خودت ارزش قائل باش : من تو را به عنوان گوهر گران قيمت، طلاي ناب ، يا مرواريد گرانبها  مي بينم، (برگرفته از انجيل متي ۱۳ :۴۵).
 همه ي زنان مرواريدهاي گرانبهايي هستند، اما برخي از ما در مورد ارزش پاکدامنيمان فريب خورديم. عيسي گفت : “آنچه مقدس است ، به سگان مدهيد و مرواريدهاي خود را پيش خوک وحشي نياندازيد، مبادا آنها را پايمال کنند و برگشته ، شما را بدرند.” (متي فصل ۷ عبارت ۶ )
 مرواريدهاي وجوديمان بسيار گرانبها هستند ، اما آنها مي خواهند به ما بقبولانند که بي ارزش اند. ولي باورم کن! هيچ جايگزيني براي اين نيست که بتوان در آيينه نگاه کرد و بازتاب پاکدامني ، نجابت و عزت نفس خود را در آن ديد . مُدهايي که از زير دست خيّاطان غربي بيرون مي آيند براي اين طراحي مي شوند که به تو بقبولاند که ارزشمندترين سرمايه تو ، جذابيت جسمي توست . اما لباسهاي عفيف تو و حجاب تو درواقع پرجاذبه تر از هر مُد غربي است، براي اينکه آنها تو را به صورت اسرارآميزي پوشانده اند و عزت نفس و اعتماد به نفس تو را جلوه مي دهند .
 جاذبه هاي جسماني زن بايد از چشمان بي لياقت پوشانده شود، البته اين بايد هديه اي باشد از طرف تو براي مردي که تو را آنقدر دوست دارد و برايت احترام قائل است ، که با تو ازدواج مي کند . و از آنجا که مردان شما مرد اند و با غيرت و دلاور ، حق آنان نيز چيزي کمتر از بهتريني که تو عرضه کني نيست . مردان ما ديگر حتي پاکدامني نمي خواهند، آنها دُرّ گرانبها را درک نمي کنند ؛ آنها سنگ مصنوعي پر زرق و برق را انتخاب مي کنند تا آن را نيز [پس از سوءاستفاده] رها کنند!
 
گوهربارترين سرمايه هاي تو زيبايي دروني ات ، نجابتت ، و آنچيزي ست که تو را  تو کرده است. اما متوجه شدم برخي زنان مسلمان از حدود تجاوز مي کنند و حتي در حين حجابشان سعي دارند تا جايي که ممکن است مانند غربي ها شوند (قسمتي از موهايشان نشان داده مي شود[آرايش داشته باشند و ...] ).
چرا تقليد کنيد از زناني که به خاطر عفت و پاکدامني ازدست رفته شان پشيمان اند يا به زودي پشيمان خواهند شد؟ 
 هيچ جبراني براي آن  ازدست رفته نيست. شما الماس هاي بي عيب هستيد. نگذاريد آنها شما را بفريبند و تبديل به سنگ بدلي شويد . زيرا که هر آنچه شما در مجلات مد و تلويزيون هاي غرب مي بينيد، دروغ است . اين دام شيطان است . طلا نماي ابلهان است.
 
مي خواهم تو را به اعماق قلبم راه دهم و سرّي را با تو در ميان گذارم ؛ احياناً اگر کنجکاوي : ارتباط نامشروع قبل از ازدواج چندان هم جالب نيست. ما بدن هايمان را به مرداني داديم که عاشقشان بوديم ، فکر مي کرديم اين راهي است تا آنها نيز عاشقمان شوند و با ما ازدواج کنند، همانطوريکه هميشه در تلويزيون ديده بوديم . اما بدون امنيت ازدواج و علم قطعي به اينکه او هميشه با ما خواهد بود ، حتي لذت بخش هم نيست !! چنين است مسخرگي و وارونگي آن ، فقط يک هدر رفتن است . تو مي ماني و اشکهايت .
 
به عنوان يک زن که با زن ديگر صحبت مي کند ، باور دارم که تو  اين را فهميدي براي اينکه فقط يک زن ميتواند حقيقتا بفهمد در قلب زن ديگر چيست. حقيقتاً ما همه شبيه يکديگريم علي رغم نژاد ، دين و مليتمان ، قلب يک زن همه جا يک شکل است . ما عشق مي ورزيم ، اين کاري است که به بهترين وجه انجام مي دهيم . ما خانواده هايمان را پرورش مي دهيم، و به مردي که دوستش داريم، آرامش و قدرت مي دهيم. اما ما زنان آمريکايي فريب خورده ايم در اين باور که ما سعادتمند ترين هستيم چون شغل داريم، خانه هايي شخصي داريم که ميتوانيم در آن تنها زندگي کنيم، و آزادي، که عشق خود را نثار هر کس که مي خواهيم کنيم . اين آزادي نيست. و آن عشق نيست.
 
 فقط در پناهگاه امن ازدواج است که جسم و قلب يک زن مي تواند ، براي عشق ورزيدن احساس امنيت کند . به چيزي کمتر از اين، تن نده . ارزش ندارد. تو حتي آن را دوست نخواهي داشت و پس از آن، حتي خودت را هم کمتر دوست خواهي داشت، سپس او نيز تو را ترک خواهد کرد.
 
گناه هرگز فايده اي ندارد ، هميشه تو را فريب مي دهد . هرچند شرافت و کرامتم را باز پس گرفته ام ، اما هنوز هيچ چيزي جاي اينکه شرافتم را از اول نمي دادم ، نمي گيرد.ما زنان غربي شستشوي مغزي داده شده ايم که باور کنيم شما زنان مسلمان، مورد ظلم واقع شديد. اما حقيقتاً ماييم که مورد ظلم واقع شده ايم ، برده ي مدهايي هستيم که پستمان مي کند ، نسبت به وزن و انداممان عُقده اي شده ايم، و گداي محبت مرداني هستيم که نمي خواهند رشد فکري يابند [مسئوليت پذير باشند]… در اعماق وجودمان مي دانيم که سرمان کلاه رفته است .
 
ما مخفيانه تو را تحسين مي کنيم و به تو رشک مي ورزيم ، باوجود اينکه برخي از ما آن را اقرار نمي کنيم .
خواهش مي کنم به ديده تحقير به ما نگاه نکنيد يا فکر نکنيد ما اين چيزها را اينگونه که هست، دوست داريم .اين تقصير ما نيست. اکثر ما پدراني نداشتيم تا وقتي نوجوان بوديم، از ما حمايت کنند چون خانواده هاي ما متلاشي شده اند. تو مي داني چه کسي پشت اين نقشه است.
 
خواهران من، گول نخوريد . نگذاريد شما را هم بگيرند. پاک و با نجابت بمانيد. ما زنان مسيحي، حقيقتاً نياز داريم ببينيم زندگي زنان چگونه بايد باشد. به تو نياز داريم تا براي ما الگويي باشي، براي اينکه ما گمشده ايم. پاکي ات را نگه دار. به خاطر داشته باش، خميردندان بيرون آمده را نمي شود دوباره داخل برگرداند [آب ريخته  شده را نمي توان جمع کرد]. پس با دقت از خميرت محافظت کن!
 اميدوارم اين نصيحت را با همان روحيه اي که نيت شده بود دريافت کني : روحيه دوستي ، احترام و تحسين.
 
با محبت از طرف خواهر مسيحيت :

 جواَنا فرانسيس

نامه زن مسیحی به زنان مسلمان

شرط دانلود :
برای تعجیل در ظهور آخرین منجی بشریت 3 صلوات ختم کنید
درصورت بروز هرگونه مشکلی از اینجا به ما اطلاع دهید
حجم : 500 کیلوبایت
منبع : www.ahlolbait.com
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش