شهید ابراهیم صالحی

https://s25.picofile.com/file/8453475726/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85_%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD%DB%8C.jpg

گروهبان‌ یكم‌ شهید ابراهیم صالحی حلقه سری فرزند ذكریا در یکم اردیبهشت سال‌ 1343 در روستای‌ حلقه‌سر شهرستان فومن چشم‌ به‌ جهان‌ گشود. دوران‌ كودكی‌ را پشت‌ سر گذاشت‌. دوران‌ ابتدایی‌ را گذراند و پس‌ ازآن‌ تا پایه‌ دوم راهنمایی‌ ادامه‌ی‌ تحصیل‌ داد. بعد از این‌ در نیروی‌ زمینی‌ ارتش‌ ثبت‌ نام‌ كرد و بعد از قبولی‌ در پادگان‌ قزوین‌، راهی‌ تهران‌ شد و چند ماهی‌ را در پادگان‌ لشكرک به‌ جهت‌ دیدن‌ آموزش‌ نظامی ‌گذراند.
بعد از اتمام‌ آموزش‌ در تهران‌، به‌ پادگان‌ عجب‌ شیر منتقل‌ شد و به‌ مدت‌ دو سال‌ در آنجا به‌ آموزش‌ سربازان‌ پرداخت‌ و بعد هم‌ به‌ لشكر 64 ارومیه‌ و از آنجا نیز به‌ مهاباد رفت‌ و در تیپ‌ سه‌، گردان ‌دو، گروهان‌ دو آنجا انجام‌ وظیفه‌ نمود و در مناطق‌ عملیاتی‌ چون‌: سردشت‌، اشنویه‌ و كلاشین ‌شركت‌ نمود، تا اینكه‌ در عملیات‌ كربلای‌ 7 در منطقه‌ی‌ حاج‌ عمران‌ در تاریخ‌ چهارم‌ آبان ماه‌ 1365به‌ فیض‌ شهادت‌ نایل‌ گردید و گلگون‌ كفن‌ به‌ دیدار حق‌ شتافت‌. مزار شهید دروستای حلقه سر قراردارد. شهید یک فرزند بنام میثم دارد.
در قسمتی‌ از وصیت نامه‌ی‌ شهید ابراهیم صالحی، چنین‌ رقم‌ خورده‌ است‌: «... این‌ جنگ‌ را آمریكا و صدامیان‌ بر ما تحمیل‌ كرده‌اند و به‌ فرمان‌ رهبر انقلاب،‌ حضرت‌ امام‌ خمینی‌ بر هر مسلمانی‌ واجب‌ است‌، به‌ هر طریقی‌ كه‌ می‌تواند از وطن‌ خود دفاع‌ كند تا دست‌ صدامیان‌ را از كشور كوتاه‌ نماید. بنده‌هم‌ بر خود لازم‌ دانستم‌ به‌ فرمان‌ رهبر كبیر انقلاب‌، عازم‌ جبهه‌ شوم‌ و...».
منبع : شهدا نیوز
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه