شهید هادی فرجی مقدم

https://s28.picofile.com/file/8461552468/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C_%D9%81%D8%B1%D8%AC%DB%8C_%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85.jpg


سرباز وظيفه‌ شهید هادی فرجی مقدم فرزند عزيز به‌ سال‌ 1344 در روستاي‌ سندبالا شهرستان فومن در يك‌ خانواده مذهبی متولد شد. دوران‌ كودكي‌ را در آغوش‌ گرم‌ خانواده‌ سپري‌ نمود، تا اينكه‌ برای كسب‌ علم‌ و دانش‌ وارد مدرسه‌ شد.
شهيد فرجي‌ تا مقطع‌ راهنمايي‌ به‌ تحصيل‌ پرداخت‌ و پس‌ از آن‌ به‌ خاطر مشكلات‌ پيش‌ رو، ازادامه‌ي‌ تحصيل‌ منصرف‌ و به‌ كار و تلاش‌ روي‌ آورد.
اين‌ شهيد بزرگوار تا سالها به‌ كار بنايي‌ مشغول‌ بود و در اين‌ مدت‌، علاوه‌ بر كار هيچگاه‌ از ياد خداوند و اداي‌ فريضه ی نماز و روزه‌ غافل‌ نبود و با صبر و تحمل‌ به‌ مبارزه‌ با اميال‌ نفساني‌مي‌پرداخت‌ و به‌ واسطه‌ اخلاق‌ نيكوي‌ خود، مورد توجه‌ و علاقه‌ اهالي‌ بود.
پس‌ از شروع‌ جنگ‌ تحميلي‌ بود كه‌ به‌ خدمت‌ فراخوانده‌ شد. پس‌ از فراگيري‌ آموزش‌ نظامي‌، ازجمعي‌ لشكر 88 زرهي‌ زاهدان‌ به‌ جبهه‌ي‌ سومار منتقل‌ شد و بسان‌ ديگر رزمندگان‌، دفاع‌ از دين‌اسلام‌ و مملكت‌ خويش‌ را از وظايف‌ شرعی و دينی مي‌دانست‌. شهيد فرجي‌ در طي‌ خدمتش‌ دوباربه‌ شدت‌ مجروح‌ گرديد و در بار آخر پس‌ از بهبودی به‌ جبهه‌ رفت‌، تا اينكه‌ پس‌ از حدود 23 ماه خدمت‌ در راه‌ اسلام‌، در دوم‌ خرداد 1367 در همان‌ منطقه‌ي‌ كه‌ مدتها در آن‌ به‌ مبارزه‌ با بعثيان‌پرداخته‌ بود به‌ فيض‌ شهادت‌ رسيد و گلگون‌ كفن‌ به‌ ديدار حق‌ شتافت‌. هنگاميكه‌ پيكر نازنين‌ آن شهيد به‌ فومن‌ منتقل‌ شد، اهالي‌ منطقه‌ اعم‌ از مرد و زن‌ با تشييع‌ باشكوهي‌ كه‌ واقعاً در مقام‌ آن بزرگوار بود، جسد اين‌ عزيز از دست‌ رفته‌ را تا‌ وادی شهدای سند بدرقه‌ نمودند. به‌ علت‌ جراحات‌ زياد‌ و گرماي‌ بيش‌ از حد تابستان‌، پيكر مقدس‌ آن‌ شهيد قابل‌ شستشو و غسل‌ نبود و با همان لباس‌ مقدس‌ سربازی به‌ خاك‌ سپرده‌ شد. روحش‌ شاد و يادش‌ گرامي‌ باد.
شهيد هادي‌ فرجي‌ مقدم‌، بارها به‌ همرزمان‌ خود گفته‌ بود: «وصيتم‌ اين‌ است‌ كه‌ تا قطع‌ دست‌ اجانب و متجاوزان‌ از خاک مقدس‌ ايران‌، هيچگاه‌ آرام‌ نخواهم‌ نشست‌ و شهادت‌ در راه‌ دين‌ و ميهن‌، جزء آرزوهايم‌ می باشد».
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه