شهید ندرت الله عسکرپور

https://s27.picofile.com/file/8460923700/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D8%B9%D8%B3%DA%A9%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1.jpg


سرباز وظیفه‌ شهید ندرت الله عسکرپور ماسوله‌ فرزند عبدالله‌ در یکم آذر ماه ۱۳۳۸ در شهرک تاریخی ماسوله از توابع شهرستان فومن دیده به جهان گشود.
تحصیلات‌ خود را تا پایه‌ی‌ سوم‌ نظری‌ در رشته اقتصاد ادامه‌ داد و پس‌ از آن‌ مدتی‌ به‌ كار و تلاش‌ پرداخت‌، تا اینكه‌به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازی‌ اعزام‌ گردید. دوران‌ خدمت‌ وی‌ مصادف‌ با سالهای‌ بحرانی‌ كشور و جنگ‌بود. در آن‌ ایام‌، حضرت‌ امام‌ (ره‌) فرمان‌ داده‌ بود تا مردم‌، به‌ خصوص‌ جوانان‌، آماده‌ رویارویی‌ بادشمن‌ متجاوز گردند كه‌ بلافاصله‌ از پیر و جوان،‌ به‌ مراكز سپاه‌ و بسیج‌ روی‌ آوردند و داوطلبانه‌ به‌جبهه‌های‌ جنگ‌ اعزام‌ شدند.
در این‌ وقت‌، شهید عسكرپور بسان‌ دیگر سربازان‌ اسلام‌، به‌ مناطق‌ عملیاتی‌ كشور اعزام‌ گردید و به عنوان سرباز ارتش از یگان لشکر ۸۱ زرهی باختران در جبهه حضور یافت. هشتم اردیبهشت ۱۳۶۰ در «کوره موش» سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به‌ این‌ مقام‌ والادست‌ یافت‌. مزار این شهید در گلزار ماسوله قراردارد.

به گزارش صبح فومن؛«حاجیه خانم فاطمه ساده لوح» مادر گرانقدر شهید «ندرت الله عسکر پور ماسوله» پس از تحمل رنج و بیماری و کهولت سن در ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

پیکر مطهر حاجیه خانم «فاطمه ساده لوح» صبح امروز یکشنبه سوم تیرماه بر روی دستان مردم شهید پرور شهرک تاریخی ماسوله تشییع و در جوار فرزندش در گلزار شهدا این شهرک به خاک سپرده شد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه