شهید محمد علی رجبی

https://s17.picofile.com/file/8428507042/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%B1%D8%AC%D8%A8%DB%8C.jpg


سرباز وظيفه‌ شهيد محمدعلي‌ رجبي‌ فرزند اميد به‌ سال‌ 1345 در روستاي‌ خليل‌ سراشهرستان فومن در يك‌ خانواده‌ متوسط‌ و زحمتكش‌ پا به‌ جهان‌ هستي‌ گذارد. پس‌ از طي‌ دوره‌ خردسالي‌، در مدرسه‌ي‌ روستاي‌ خودثبت‌ نام‌ نمود و تا ششم‌ ابتدايي‌ قديم‌ به‌ ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌.
 
پس‌ از آن‌ به‌ خاطر‌ همياري‌ خانواده‌ و كمك‌ به‌ پدر كشاورز خود، دست‌ از تحصيل‌ كشيد و در كار كشاورزي‌، دوشادوش‌ پدر در مزرعه‌ مشغول‌ كار گرديد. در كنار كشاورزي‌، در امور خانه‌ نيز هميار مادر بود، تا اينكه‌ در نيمه‌ اول‌ سال‌ 1365 به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازي‌ اعزام‌ شد. اين‌ شهيد بزرگوار پس‌ ازگذراندن‌ دوره‌ آموزشي‌ سه‌ ماهه‌، به‌ لشكر 92 زرهي‌ اهواز منتقل‌ گرديد در اين‌ يگان‌ ارتش‌، به انجام وظيفه ‌پرداخت‌.
 شهید بعلت بیماری ، در 4/1/67 به‌ بهداري‌ منطقه‌ منتقل‌ و از آنجا به‌ بيمارستان‌ خاتم‌الانبياء اهواز انتقال‌ يافت‌، تا اينكه‌ سرانجام‌ در دهم‌ فروردين‌ همان‌ سال‌ جان‌ به‌ جان‌ آفرين‌تسليم‌ نمود و به‌ فيض‌ شهادت‌ رسيد. مزاراین شهید درگلزارشهذای روستای کلرم قراردارد.
اين‌ شهيد والامقام‌ از دوران‌ كودكي‌ گرايش‌ مذهبي‌ داشت‌ و بي‌نهايت‌ فروتن‌ و متواضع‌ بود. در برخورد با اعضاي‌ خانواده‌، رعايت‌ ادب‌ و نزاكت‌ را مي‌نمود و اخلاق‌ نيكو داشت‌. روحش‌ شاد و يادش‌ گرامي‌ باد.
به عبارت دیگر :

سرباز وظیفه محمدعلی در تاریخ ۱/۱۰/۴۵ در یک خانواده ای کشاورز و متوسط در روستای خلیل سرا پا به عرصه وجود گذاشت پس از طی دوران کودکی در روستای خود در مدرسه ثبت نام نمود دوره ابتدائی را به اتمام رساند از آنجا که پدرش کشاورز بود و نیز وظیفه فرزندیست پدر را از دوران طفولیت با اهمیت می دانست ترک تحصیل نمود و در کار کشاورزی دوشادوش پدر در مزرعه مشغول کار شد خانواده این شهید بزرگوار مدتی در روستای خلیل سرا بودند پس به روستای  رفتند و آنجا ساکن شدند شهید محمدعلی اوغات فراقت را نیز کارهای  را با رغبت تمام انجام می داد شهید بزرگوار از دوران کودکی گرایش مذهبی داشت و در مکالمات روزمره سعی می کرد از بیان کلمات ناشایست خودداری کند بی نهایت فروتن و متواضع بود در برخورد با اعضای خانواده رعایت ادب و نزاکت را می نمود در نیمه اول سال ۶۵ به خدمت سربازی اعزام شد پس از اتمام دوره آموزشی به مناطق جنگی اعزام و پس از ۱۸ ماه خدمت و مبارزه علیه دشمنان ایران اسلامی سرانجام در مورخه ۱/۱/۶۷ در اهواز پل خاتم به درجه رفیع شهادت نائل آمد روحش شاد و راهش پررهرو باد

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه