شهید محمد تقی تاج بخش

http://s1.picofile.com/file/8263320226/mohammad_tahgi_tagbakhsh.png


سرباز وظيفه‌ شهيد محمدتقي‌ تاجبخش‌ ‌ فرزند شادروان‌ چراغعلي‌ به‌ سال‌ 1345 در روستاي ‌اشكلن‌ شهرستان فومن ديده‌ به‌ جهان‌ گشود. دوره‌ ابتدايي‌ را در زادگاهش‌ به‌ پايان‌ برد و پس‌ از آن‌ در مدرسه‌ راهنمايي‌ روستاي‌ خشكنودهان‌، نام‌نويسي‌ نمود و تا پاي‌ دوم‌ راهنمايي‌ به‌ تحصيل‌ پرداخت‌.
پس‌ از اين‌ و بعد از ترك‌ تحصيل‌، در كنار خانواده‌ ماند و همراه‌ با خانواده‌ به‌ فعاليت‌ مشغول‌ گرديد. شهید در همان دوران نوجوانی   پدرو مادرشان را از دست دادند زمان‌ سپري‌ شد، تا اينكه‌ سن‌ سربازي‌اش‌ فرارسيد و از طريق‌ ارتش‌، به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازي‌ رفت‌. پس‌ از دوره‌ آموزشي‌، از يگان‌ تيپ‌ 40 سراب‌ گردان‌ عمار به‌ جبهه‌ اعزام‌ شد و اهداف‌ خود را در جبهه‌ دنبال‌ نمود. شهيد تاجبخش‌ در جبهه‌، به‌ عنوان‌ «آر پي‌ چي‌ زن‌» انجام‌ وظيفه‌ مي‌كرد و  به‌ مبارزه‌ با متجاوزين‌ بعثي‌ مي‌پرداخت‌، تا اينكه‌ در پنجم‌ مرداد 1366 در منطقه‌ي ‌عملياتي‌ ميمك‌، براثر اصابت‌ تركش‌ خمپاره‌، به‌ افتخار شهادت‌ نايل‌ آمد و از اين‌ طريق‌ به‌ وصال ‌رسيد.  مزار مطهر این شهید گرانقدر در گلزار شهدای اشکلن فومن واقع می باشد.

به عبارتی دیگر :

شهید تاج بخش در مورخه 20/1/45 در روستای اشکلن شهرستان فومن در یک خانواده کشاورز و زحمتکش و مومن پابه عرصه وجود گذاشت دوران پر شور کودکی جای خود به دورانی که شهید تاج بخش می بایست پشت نیمکت مدرسه به دنبال کسب علم و دانش باشد بهرحال دوران ابتدائی را در روستای اشکلن شروع و با موفقیت به پایان رساندند و بعد برای ثبت نام در پایه اول راهنمائی و ادامه تحصیل به روستای خشکنودهان رفت و آمد داشتند و همانجا درس می خواندند شهید تاج بخش تا پایه دوم راهنمائی در خشکنودهان درس خوانده وسپس از ادامه تحصیل منصرف شدند و تصمیم گرفتند که به جبهه بروند و در آنجا هدف خود همانا دفاع از انقلاب و ارزشهای اسلامی هست بپردازند شهید تاج بخش در جبهه به عنوان آرپیچی زن به خدمت مشغول بودند و سرانجام به در تاریخ 5/5/66 در منطقه میمک بر اثر اثبات ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل می گردند مزار مطهر این شهید گرانقدر در گلزار شهدای اشکلن واقع می باشد

http://up.sabahat.ir/view/1504265/home.png منبع :405 شهید شهرستان فومن 8000 قهرمان گیلان

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه