شهید مجید مرآت حقی

https://s30.picofile.com/file/8475124734/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%B1%D8%A2%D8%AA_%D8%AD%D9%82%DB%8C.jpg

شهید مجید مرآت حقی ، در اول اردیبهشت ماه سال 1340 در شهرستان فومن پا به عرصه وجود گذاشت و در خانواده ای مومن و پرهیزگار پرورش یافت. مجید از همان دوران کودکی بسیار آرام و صبور و با گذشت بود. و در تمام دوران تحصیل اطرافیان مجید، را دانش آموزی پر تلاش و جدی می شناختند و هر ساله با نمرات عالی مدارج تحصیلی را پشت سر می گذاشت.

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مجید نوجوانی متدین و دلیر بود و با جسارت و شهامت در تظاهرات حضور می یافت. و با وجود سن کم خود، نقش موًثری در براه انداختن راهپیمائی های اعتراض آمیز، علیه حکومت استبداد پهلوی داشت، و به همین علت از سوی ماموران شاه دستگیر و مدتی در شهربانی فومن بازداشت و مورد اذیت و آزار عوامل رژیم قرار گرفت.

مجید کمتر لب به سخن می گشود و بیشتر فکر می کرد و رابطه عاشقانه ای با پروردگار لایزال داشت. و دوستانش می گویند: مجید شبها به خواب راحت پشت پا می زد و جان و روحش را به زمزم، زمزمهً نماز شب و حلاوت دل نشین دعای نیمه شب صفا می بخشید، و بسیاری از روز ها دست از طعام می کشید تا به ضیافت الهی راه یابد وتنها خرما و نان و پنیر غذای افطاری او بود. مجید انس و علاقه عجیبی با قرآن داشت و با حزنی خاص به تلاوت قرآن مجید می پرداخت تو گویی حکایت از فراقی می کرد.

https://s30.picofile.com/file/8475125076/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%B1%D8%A2%D8%AA4.jpg

در سال 1360 برای ادای به تکلیفی که بر خود واجب می دانست به دفاع از کیان امت اسلامی خود را کاملا آماده و رو بسوی جبهه ها ی غرب کشور عزیمت نمود و مدت زیادی در منطقه غرب و کردستان بعنوان فرمانده جندالله در مریوان و جانوران و بسیاری از محورهای منطقه کردستان، را بر عهده گرفت و در اکثر عملیاتهای غرب کشور حضوری شجاعانه داشت. او با همت والای خود توانست موجبات آزاد سازی قسمتهای از مناطق اشغال شده توسط دشمنان غاسب شود و از اشغال در آوردن دهها روستا از دست گروهکهای ملحد کومله و دمکرات را فراهم نماید. در سال 64 با توجه به مدیریت و فرماندهی در خورتحسین این شهید دلاور و بزرگوار فرماندهی محور دیزلی از توابع شهرستان مریوان را که علاوه بر داشتن گردانهای عملیاتی ، محل استقرار نیروهای پدافندی نیز بود به وی سپرده شد. خبر رشادتها، دلیرمردیها و توانمندیهای مجید بگوش فرماندهان بعث عراق نیز رسیده بود، فلذا برای بدست آوردن سرش جایزه گذاشتند.

مجید، اواخر سال 65 به در خواست دوست و همرزم دلیرش شیهد حجت نظری فرمانده گردان حضرت ابوالفضل العباس (ع) به منطقه جنوب هجرت نمود و در کنار او مشغول به مبارزه و نبرد با دشمنان بعثی شد، و در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به شایستگی درخشید. او پس از شهادت شهید حجت نظری فرماندهی گردان حضرت ابو الفضل (ع) را پذیرفت و در ادامه راه آن شهید بزرگوار در عملیات نصر 4، در منطقه ماووت عراق شرکت در ۶ تیر سال ۶۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در کنار همرزمان دلیرش در مزار شهدای شهرستان فومن در جوار حضرت حق تعالی ماًوا گزید.

https://s30.picofile.com/file/8475124942/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%B1%D8%A2%D8%AA2.jpg

نامه سردار شهید مجید مرآت به خانواده؛
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود بر تمام رهپویان مسیر صداقت و سعادت مکتب جهانگیر اسلام و انبیاء مرسل و اولیاء حقیقت. چند جمله ای که گویای سلامتیم می باشد برایتان می نویسم.با این امید که حال همه ی شما خوب باشد و نگرانی از هیچ مسئله ای نداشته باشید و در زیر سایه خداوند متعال زندگی خوش و خرم داشته باشید. مادر و پدر عزیز امیدوارم از اینکه برای شما نامه نداده ام ناراحت نباشید و از آنجا که لطف و محبت شما نسبت به فرزندان زیاد می باشد کمی احساس نگرانی می کنید ، ولی گمان نکنم هرگز این مسئله کوچکترین خللی در اراده مصمم تان راه دهد و همیشه برای پیروزی تمامی حق گویان و مسلمانان دعا نموده و به راستی که دعاهای شما و امثال شماست که هر روز رزمندگان ما هنرنمائی شگفت آور به پا می نویسم دارند و پیروزند.

الان این نامه را باور کنید نمی دانم که چه بنویسم. این قدر که نامه ننوشته ام عجیب در نامه نوشتن تنبل شده ام. ولی خوب چند جمله ای از منطقه مریوان که این روز ها زیاد اسمش را در اخبار می شنوید برایتان می نویسم.شهر مریوانی که مدتی خالی از مردم شخصی بود، به یمن خداوند بزرگ مردم کم کم وارد شهر شدند و می شوند و به همراه این مردم یک سری ضد انقلاب نیز سوء استفاده نموده و هر وقت یک خرابکاری در اطراف مریوان می کنند، که ان شاءالله دیگر آخرین زور خود را می زنند. درست است که این روزها در این منطقه شهید و مجروح زیاد داشته ایم اما خوب این هم خودش سعادت می خواهد و هدیه ای از طرف خداست که نمونه اش همین عبادتی است که رساننده این نامه می باشد. خلاصه ببینیم قسمت ما در این بین چه خواهد شد در هر صورت خواست خداست ما هم ان شاءالله(رضی به رضاک) رضایت خدا را می خواهیم.

در آخر سلام گرم مرا به داداش و زن داداش و آقا حجت و عیالشان و ناهید خانم و نسرین خانم و خواهر و همچنین پسر عمه عزیز و سایر فامیلان و آشنایان و دوستان خصوصا آقا داود و آقا مهران برسانید.

آن که همیشه به یاد شماست

فرزند دلبند شما مجید

۶۲/۹/۱۳
https://s30.picofile.com/file/8475125018/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AC%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%B1%D8%A2%D8%AA3.jpg
وصیت نامه سردار شهید مجید مرآت حقی؛

بسمِ اللهِ الرَحمنِ الرَحیم

اَشهَدُ اَن لا اِلهَ اِلا الله

اَشهَدُ اَنَّ مُحَمَّدا” رَسُولُ الله

اَشهَدُ اَنَّ اَمیرَالمُومِنینَ عَلَیا” وَلیُّ الله


سلام برحسین شهید، امام عزیزی که مظلومانه سرش از تن جدا کردند و ما پیروان خط سرخ شهادت هموراه آرزو می کردیم (یالَیتَنی کُنتُ مَعَکَ) ای کاش بودیم. ندای هل من ناصرینصرنی آن امام بر حق را پاسخ مثبت می دادیم و در رکابش جانفشانی می کردیم.

 قرنها گذشت بسیاری از مسلمان با خودآرزوی جنگیدن و جهاد با دشمنان آرمان حسینی را به گور بردند تا اینکه سیدی گرانقدر چون حسین(ع) بر یزید زمان تاخت وحماسه عاشوراء دوباره زنده شد آنگاه دلباختگان حسین(ع) با درک این مطلب که باید حسین(ع)وار جنگید وارد جنگ شدند و از این آزمایش الهی سرافراز بدر آمدند و همیشه دعایم این بود که: بار پروردگارا من هم جزء شهدا باشم و مرگم را خداوند در راهش قراردهد.(اَلّهُمَّ اجعَل وَفاتَنا قَتلا”فی سَبیلِکَ) خدایا در حد توان سعی کردم در راه تو برای تو کشته شوم هر چند تقصیر و گناه زیاد داشتم اما امیدم به الطاف و فضل توست مطمئنا” می دانم بیشتر از گناهانم می باشد از یک یک برادران دوستان و نزدیکان انتظار دارم دعا کنند تا خداوند از سر تقصیراتم بگذرد و مرا با شهداء محشور گرداند.

اما شما پدر و مادر خوبم هر چند فرزند خوبی برایتان نبودم مرا ببخشید و از خداوند بخواهید شاید قلم عفو بر گناهانم کشیده شود به همه بگویید که فرزندمان سرمشقش حسین(ع) بود و می خواست تا از یاران حسین(ع) باشد وصیتم این است که در پیشبرد اهداف عالیه جمهوری اسلامی بکوشید و امام و سایرخدمتگزاران به دین مبین اسلام را دعا کنید.
والسلام

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه