شهید علی اکبر جمالی

http://s8.picofile.com/file/8278570900/ali_akbar_jamali.jpg


شهيد علي‌اكبر جمالي‌ ملسكامي‌ فرزند محرم‌ به‌ سال‌ 1341 در روستاي‌ ملسكام‌ شهرستان فومن ديده‌ به‌ جهان ‌گشود. دوران‌ كودكي‌ را طي‌ نمود وو عرصه علم دانش شد  پس‌ از آن‌ با مشكلات‌ و تلاش‌ بسيار توانست‌، ديپلم‌  بگیرد. پس‌ از دوره‌ تحصيل‌ مدتي‌ بيكار بود، تا اينكه‌ به‌ خدمت‌ رفت‌.
دوره‌ آموزشي‌ را طي‌ كرد و پس‌ از آن‌ در گردان‌ 290 مراغه‌ ازتوابع‌ استان‌ آذربايجان‌ غربي‌ مستقر گرديد. مدتي بعد در برابر هجوم‌ وحشيانه‌ كافران‌ بعثي،‌ به‌ بانه‌ي‌ استان‌ كردستان‌ اعزام‌ شد و در آنجاا به‌ مبارزه‌ پرداخت‌. سرانجام‌ در شانزدهم‌ مرداد 1364 توسط‌ مزدوران‌ داخلي‌ حزب‌ كومله‌ كردستان‌ به‌شهادت‌ رسيد .مزار این شهید در روستای ملسکام فومن می باشد.

وصيتنامه شهيد علي اكبر جمالي

بسم الله الرحمن الرحيم        

 

پروردگارا آنقدر غرق در گناه و فساد بوده ام كه اكنون قدرت اينكه قلم بدست گيرم ووصيت را بنويسم ندارم چون معتقدم فقط پاكان وزاهدان خدا لياقت شهيد شدن را دارند .
بارالها زياد در تلاش بوده ام تا در مسير تو باشم و براي تو بنده اي مخلص باشم هر چند كه لطف تو شامل من بوده و سر افكنده ام و اميد بخشش دارم .
 اي خدا اي پرورش دهنده محمد و فاطمه و اي ايجاد كننده علي و حسن و حسين دردمندم دل شكسته ام و روحم از شدت درد مي سوزد و بدان اميدم كه اين جان بي ارزشم را كه بهاي باز پس دادن گناها نم بيش نيست  با ياري ات در راه اسلام قرار دهي تا شايد براي محو شدن گناهانم كفاره اي باشد و يا تو به اي را پذيري و بيامرزي مرا كه در هر حال به تو محتاجم و نااميد نيستم زيرا بنده تو هستم و مي دانم كه خداي من ارحم الراحمين است .
قرار بده مرا از سپاهت كه براستي سپاهيان تو پيروزند و قرار بده مرااز حزب خودت زيرا كه پيروان حزب تو از رستگارانند .
 برادران و خواهران مسئله مهم و اساسي كه امروز در جامعه ما در حال حاضر بيشتر رسوخ كرده و خود من بسيار در آن غوطه ور بودم ظن بد به ديگران مي باشد كه سوء اين ظن خبالث نفس است و اين مسئله يكي از القائات شيطان مي باشد چون كه معتقدم جز خدا و با كمك و علائم غيبي خدا هيچ انساني از وجود انسان ديگر آگاه نيست بنابراين چگونه انسان مي تواند چيزي را كه نمي داند در حق ديگري معتقد باشد...   و اما پدر عزيز بيش از اندازه براي شما ايجاد نارضايتي نمودم و فرزندي لايق براي شما ها نبودم مرا ببخشيد و از من راضي باشيد تا خدا هم از من خوشنود گردد و مرا بيامرزد .
 خواهر عزيز همچون فاطمه زهراسلام الله عليه درمقابل سختيها و گرفتاريها استوار باش هر چند كه هستي و هر موقع بياد من افتادي در ازاء گريه كردن دستهايت را هر چه مي تواني به سوي خدا بلند كن و خدا را همچون ديگر خواهران شكر كن . پايان
به عبارت دیگر
شهيد علي اكبر جمالي در روستاي ملسكام در خانواده فقير و مذهبي در سال 1341 يك هزار و سيصد و چهل و يك پا به عرصه وجود گذاشنت و پس از گذراندن دوران طفوليت و كودكي اش و در دبستان روستاي مذكور گرديد و دور ه پنج ساله ابتدائي را موفقيت تمام نمود و پس از اتمام دوره تحصيلات ابتدائي براي ادامه تحصيل اش و در مدرسه راهنمائي تحصيلي رستاخيز ملت ايران شهرستان فومن گرديد و اين دوره سه ساله را با اخذ نمرات خوب به پايان برد و از آن جائي كه داراي هوش و استعداد خاصي بود براي ارتقاء مقام علمي اش و در دبيرستان سردار جنگل گوراب پس گرديد و دروسش را در رشته اقتصادي و اجتماعي در سال 58-59 ادامه داد . كه پس از گذراندن تحصيلاتش در دوره دبيرستان نهايتا در سال 1361 موفق به اخذ ديپلم گرديد و در ميادين جنگي عليه رژيم بعث حضور فعال داشت و پس از ايثار گري هاي خالصانه در سال 1364 در منطقه جنگي ويانه – سردش به فوز شهادت نائل گرديد نا گفته نماند شهيد بزرگوار در ايام اين زندگي شرافتمندانه اش دو 2 ؟؟ داشت كه جهت ؟ تقديم مي نمايم : 1- حس دانش پژهي اش – علاقه به علم و دانش – نامبرده هميشه از وجود پيامبر اكرم (ص) در جهت سفارش به كسب علوم تالي مي جسته – و رفقاء و دانش آموزان محل اش را ترغيب به سواد آموزي و كسب علوم بيشتر مي نمود 2- ديگر آن كه نامبرده شهيد بزرگوار داراي حس نوع دوستي بود يعني اگر كسي را در فشار و سختي مي ديد ؟ ويژه اي جهت ارتفاع مشكل آنها داشت و در حد بضاعت اقدام به گره گشايي مي نمود.

http://up.sabahat.ir/view/1504265/home.png منبع :405 شهید شهرستان فومن 8000 قهرمان گیلان

 
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه