شهید علی اصغر عبداللهی


بسیجی‌ شهید علی اصغر عبداللهی آلاله گورابی فرزند علی‌ در 1 مهر 1343متولد گردید. پس‌ از طی‌ دوران‌ خردسالی، وارد مدرسه‌ شد و موفق‌ به‌ اخذ مدرك‌ سیكل‌ گردید.
در این‌ ایام‌، در كنار تحصیل‌، به‌ تقویت‌ روحیه‌ی‌ انقلابی‌ و حزب‌ اللهی‌ خود پرداخت‌ و به‌ خودسازی ‌و تهذیب‌ نفس‌ نیز مشغول‌ شد. دوران‌ جوانی‌ او مصادف‌ بود با پیروزی نهضت‌ اسلامی و او بنا به تكلیف‌، به‌ یاری‌ محرومین‌ شتافت‌ و پس‌ از تشكیل‌ نهاد جهاد سازندگی‌ نیز وارد آن‌ شد و در طرح جنگل‌ مشغول‌ فعالیت‌ گردید.
همزمان‌ با این‌ فعالیت‌ها، در پایگاه‌ مقاومت‌ بسیج‌ اباذر شنبه‌ بازار فومن، با دیگر بسیجیان‌ آن‌ روستا به فراگیری‌ فنون‌ نظامی و فعالیت‌های‌ فرهنگی‌ و مذهبی پرداخت‌ و با آغاز جنگ‌ نیز، برای‌ نخستین باردر لباس‌ مقدس‌ سربازی به‌ جبهه‌ اعزام‌ شد.
بعد از اتمام‌ خدمت‌ سربازی‌ باز هم‌ روح‌ آرام‌ و پاک او به‌ تلاطم‌ افتاد و سختی‌ جهاد را بر شیرینی‌عافیت‌طلبی‌ ترجیح‌ داد و این‌ بار، از واحد بسیج‌ سپاه‌ فومن‌ به‌ تیپ‌ 105 قدس‌ پیوست‌ و به‌ گردان ابوالفضل‌ (ع‌) ملحق‌ گردید. مدتی‌ به‌ جنگ‌ با دشمن‌ پرداخت‌، تا اینكه‌ در بیست‌ و سوم‌ دی‌ 1365در عملیات‌ كربلای 5 در یكی‌ از حملات‌ هوایی‌ دشمن‌ در محل‌ شلمچه‌ به‌ شهادت‌ رسید و روح بلندش‌ آسمانی‌ گشت‌.
خانواده‌اش‌ پس‌ از اینكه‌ از شهادت‌ او مطلع‌ شدند، بلافاصله‌ به‌ اهواز رفته‌، در ستاد خبری‌ و تعاون بسیج‌، بدنبال‌ جنازه‌ مطهر شهید خود گشتند، اما به‌ دلیل‌ اشتباه‌ بودن‌ شماره‌ پلاک این شهید و عدم ‌مطابقت‌ با شماره‌ اصلی پلاك‌ (Aj - 196 - 935) كه‌ همراه‌ جنازه‌ شهید بود، موفق‌ به‌ پیدا كردن ایشان‌ نشدند و پیكر شهید با اسم‌ دیگر، به‌ شهرستان‌ جهرم‌ انتقال‌ داده‌ شد.
در جهرم‌ بعد از پی‌ بردن‌ به‌ این‌ اشتباه‌، ایشان‌ را به‌ اهواز منتقل‌ كردند كه‌ بعد از یك‌ هفته‌، برادر شهیدكه‌ خود از جانبازان‌ گرانقدر شیمیایی جنگ‌ بودند، دوباره‌ به‌ اهواز رفته‌ و بعد از چند روز جستجو، بالاخره‌ پیكر پاك‌ برادر را در یكی‌ از سردخانه‌های‌ اهواز پیدا نمودند.سرانجام‌ پس‌ از حدود یک ماه‌، ‌ پس‌ از راهپیمایی‌ عظیم‌ دهه‌ی‌ فجر، در میان‌ خیل‌ مردم‌ شهید پرور شهرستان فومن‌، پیكر شهید عبداللهی تشییع‌ شد و در گلزار شهدای‌ شنبه بازار شهرستان فومن(سبزقبا) به‌ خاک سپرده‌ شد.
https://s28.picofile.com/file/8461649300/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D8%BA%D8%B1_%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C2.png
در فرازی‌ از وصیت نامه‌ و آخرین‌ مكتوب‌ حیاتش‌، چنین‌ نوشته‌ شده‌ است‌: «باسلام‌ و درود برپیشگاه‌ مقدس‌ امام‌ زمان‌ (عج‌) و نایب‌ بر حقش‌، امام‌ امت‌ و سلام‌ و درود بر تمام‌ شهدا از صدراسلام‌ تا جنگ‌ تحمیلی‌، متن‌ وصیتم‌ را از حدیث‌ گهربار پیامبر اكرم‌(ص‌) آغاز می‌كنم‌ كه‌ فرمودند: من‌ اصبح‌ لم‌ یهتم‌ بامور المسلمین‌ فلیس‌ بمسلم‌ كسی‌ كه‌ روز را شب‌ كند و به‌ فكر آسایش‌ دیگران ‌نباشد مسلمان‌ نیست‌... و اما پدر و مادر عزیزم‌ كه‌ برایم‌ رنج‌ و زحمت ها كشیدید. شاید دوست‌ ‌داشتید در دوران‌ پیری‌، من‌ كمكی‌ برایتان‌ باشم‌. این‌ جاست‌ كه‌ باید به‌ وعده‌ الهی‌ ایمان‌ داشته باشیم‌ كه‌ دارید. صبور باشید. مرا ببخشید...»
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه