شهید عظیم جوان طلب

http://s9.picofile.com/file/8279448784/azim_javan_talab.jpg


سرباز يكم‌ شهيد عظيم‌ جوان‌ طلب‌ فرزند رمضان‌ به‌ سال‌ 1345 در روستاي‌ ماكلوان‌ پايين‌ شهرستان فومن به‌ دنيا آمد. دوران‌ خردسالي‌ را پشت‌سر گذاشت‌، تا اينكه‌ وارد دبستان‌ دولتي‌ محل‌ خويش‌ گرديد و پس‌ از آن‌،‌ دوره‌ راهنمايي‌ را پشت سر نهاد و تا أخذ مدرك‌ سيكل‌ به‌ ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌.
پس‌ از ترك‌ تحصيل‌، به‌ ياري‌ خانواده‌ كشاورز خود شتافت‌ و مدتي‌ در امور كشاورزي‌ فعاليت‌ نمود تاوقتي‌ كه‌ به‌ خدمت‌ سربازي‌ رفت‌ و در آنجا‌ به‌ انجام‌ وظيفه‌ پرداخت‌. پس‌ از پايان‌ دوره‌ آموزشي‌، از لشكر 16 زرهي‌ قزوين‌ به‌ منطقه‌ عملياتي‌ ابوغريب‌ اعزام‌ شد .
شهيد جوان‌ طلب‌ مدتي‌ در اين‌ منطقه‌ جنگي‌ بود كه‌ سرانجام‌ در بيست‌ و يكم‌ تير 1367، يعني‌درست‌ شش‌ روز قبل‌ از اعلام‌ پذيرش‌ قطعنامه‌ 598 شوراي‌ امنيت‌ از سوي‌ ايران‌، به‌ هنگام‌ بمباران‌ شيميايي‌ دشمن‌ در اين‌ منطقه‌، به‌ شهادت‌ رسيد و به‌جمع‌ شهداي‌ اسلام‌ پيوست‌.مزار این در بقعه متبرکه روستای کلرم می باشد.

وصیعت نامه این شهید

با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب و درود و سلام بر رزمندگان اسلام و سلام و درود بر شهدای حق و حقیقت.

پدر و مادرم به فرمان امام عزیزم خمینی کبیر به جبهه می روم انشاءالله از من راضی باشید این خواست خداوند است که ما به جبهه اعزام شویم و این امتحان الهی است از شما برادرانم می خواهم در کمال معرفت به دوستان اهمیت دهید و حرف امام خمینی را گوش دهید و قدر امام را داشته باشید .

پدر و مادرم از شما خداحافظی می کنم اگر شانس نصیب باشد شهید می شویم اگر نشد دوباره بار می گردیم و انشاءالله که عمل خیر انجام دهیم در پایان از خانواده دوستانم می خواهم به نماز اهمیت دهید زیرا انسان را از گناه باز میدارد.


http://s9.picofile.com/file/8279448876/azim_javan_talab_pic1.jpg

http://up.sabahat.ir/view/1504265/home.png منبع :405 شهید شهرستان فومن 8000 قهرمان گیلان

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه