شهید صفرعلی خمامی

https://s16.picofile.com/file/8421670442/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%B5%D9%81%D8%B1%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AE%D9%85%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg


سرباز يكم‌ وظيفه‌ شهيد صفرعلي‌ خمامي‌ پامساري‌ فرزند گداعلي‌ به‌ سال‌ 1340 در روستاي‌ پامسار شهرستان فومن ديده‌ به‌ جهان‌ گشود.
 
دوران‌ كودكي‌ را سپري‌ نمود و پس‌ از آن‌ در حد خواندن‌ و نوشتن‌ به‌ فراگيري‌ دانش‌ پرداخت‌ و به‌همين‌ مقدار به‌ خاطر پاره‌اي‌ از مشكلات‌، اكتفا نمود. در دوره‌ نوجواني‌ به‌ كار كشاورزي‌ پرداخت‌ وچندسالي‌ در اين‌ مهم‌ مشغول‌ بود، تا اينكه‌ به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازي‌ اعزام‌ شد. دوره‌ آموزش‌ راگذراند و بعنوان‌ سربازي‌ از ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌، به‌ لشكر 77 پيروز خراسان‌ پيوست‌ و مدتي‌ رادر اين‌ لشكر گذراند.
ديري‌ نگذشت‌ كه‌ در ماههاي‌ آغازين‌ جنگ‌ تحميلي‌ به‌ سوي‌ جبهه‌هاي‌ جنوب‌ اعزام‌ شد و در جبهه ‌حضوري سبز يافت‌. او همزمان‌ با ديگر رزمندگان‌ كه‌ ابتدا متشكل‌ بودند از نيروهاي‌ مسلح‌ ارتش‌ وتعداد معدودي‌ هم‌ نيروهاي‌ بومي‌، در اولين‌ عمليات‌ بزرگ‌ جنگ‌ تحميلي‌ موسوم‌ به‌ عمليات‌ «ثامن‌الائمه‌»كه‌ در پنجم‌ مهر 1360 به‌ وقوع‌ پيوست‌ شركت‌ جست‌ و در اين‌ عمليات‌ بر اثر شدت‌ جراحات‌سوختگي‌، با يك‌ فروند هواپيما عازم‌ تهران‌ شد كه‌ در محدوده‌ي‌ كهريزك‌ تهران،‌ هواپيماي‌ حامل‌ وي‌و چند سرباز ديگر، متأسفانه‌ سقوط‌ كرده‌ و اين‌ سرباز اسلام‌، بلافاصله‌ به‌ شهادت ‌مي‌رسد.
یکی از ویژگیهای انقلاب اسلامی نقش حساس شهادت بر پیروزی و تداوم آن است و این همان چیزی است که تا کنون برای ابر قدرتها و دشمنان انقلاب ما مجهول مانده و آنان با جهانبینی مادی خود برای همیشه از شناخت واقعیت جهان معنوی آن عاجزند. شهادت میراث ائمه اطهار و اولیا خداست که به امت مسلمان رسیده برای انسان مرحله ای از نفوذ کمال وجود دارد که بدون شهادت امکان رسیدن به آن نصیب انقلاب اسلامی باعث شد من از لاک خود بیرون بیایم و به درونم بنگرم و به زندگی از دید دیگری نگاه کنم . شکر خدا را می کنم که قدری مهلتم داد تا اسلام واقعی را بشناسم و در خاموش جهل از دنیا نروم . انقلاب اسلامی باعث شد که من از خانه حرکت کنم و به میدان جهاد که واقعا جای تزکیه است بیایم خوشحالم که جانم را نثار اسلام مکتب محمد (ص) و علی(ع) می کنم و افتخار می کنم که ایدوئولوژی اسلام است. اسلامی که به ما فهماند چگونه بیندیشیم و چگونه راهم را انتخاب کنم قلبم روشن است که اسلام پیروز میشود و باید پیروز شود پس در راه پیروزیش کوشش کنید در این موفقیت حساس که عاشورای حسین بار دیگر در ایران زنده شد و نشان داد حسینی ها هنوز هستند تا حکومت را در سراسر جهان برقرار کنند. آری شهیدان همیشه زنده اند و همیشه خاطرات آنها بر زبان ما بازگو میشوند شهیدانی که با خون خود درختان اسلام را آبیاری کردند . شهید صفر علی خمامی در سال ۱۳۶۰ در ؟؟مر به همراه چند از شهدا دیگر به درجه شهادت نائل آمدند این شهید بزرگوار با نماز و با خدا بود و عضوهای بسیج شرکت می کرد این شهید اخلاق خوبی داشت و همیشه به پدر و مادرش احترام می گذاشت و می گفت اگر من شهید شدم خواهش می کنم که برایم گریه نکنید به خاطر اینکه ما با کمال میل به این جبهه مقدس رفته ایم تا جان خود را برای این اسلام عزیز فداکنیم ما به خودمان تعلق نداریم یعنی خلق نشده ایم تا راحت طلب باشیم و یا در پی آسایش دنیوی باشیم نه این ارزش ندارد ما خلق شده ایم تا آزمایش شویم و اساسا این جهان آزمایشی بیش نیست و زندگی جاوید در آن جهان است . شهید صفر علی خمامی زمانی که مجروح شده بودند به همراه شهید فکوری و فلاحی و نامجو و جهان آراو… با هواپیما به شهر تهران منتقل شده بودند اما در آن هواپیما به صورت چند نفر از عراقی ها بمب گزاری شده بود و در وسط راه آن شهیدان که در هواپیما نشسته بودن و هواپیما منفجر شد و آنها با خاک یکسان شدند و آن شهیدان الان در بهشت زهرا خاک شده اند. تاریخ شهادت ۱۳۶۰/۷/۸

منبع : 8000 شهید استان گیلان  /  405 شهید شهرستان فومن

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه