شهید سید محمد کریمی

https://s28.picofile.com/file/8466162818/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%B3%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF_%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85%DB%8C.jpg

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین‌ شهید سید محمد کریمی مالوانی‌ فرزند سید آقانور به‌ سال‌ 1345 درروستای‌ سه‌ پیران شهرستان فومن‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود. دوران‌ ابتدایی‌ و سپس‌ راهنمایی‌ را پشت‌ سرگذاشت‌ و بعدهم‌ بعنوان‌ یك‌ طلبه‌، دروس‌ حوزوی‌ را در حوزه‌ علمیه‌ رشت‌ آغاز نمود و برای‌ ادامه‌ی‌ آن‌، به‌ مشهدمقدس‌ رفت‌ و در حوزه علمیه آنجا به‌ كسب‌ معارف‌ اسلامی‌ پرداخت‌، تا اینكه‌ ملبس‌ به‌ لباس‌ روحانیت‌ گردید.
در طی تحصیل‌ علوم‌ دینی‌، تصمیم‌ عزیمت‌ به‌ جبهه‌ گرفت‌ و از نهاد بسیج‌ شهر مشهد، عازم‌ میادین‌ نبرد گردید. در اوایل‌ 1364 بود كه‌ به‌ جبهه‌های‌ جنوب‌ اعزام‌ شد و از این‌ سال‌ تا سال‌ 1365، حدود چهار مرتبه‌ به‌ جبهه‌ رفت‌. این‌ روحانی‌ مجاهد، بعد از ماهها مبارزه و جنگ‌، سرانجام‌ به‌ تاریخ‌ هشتم ‌دیماه‌ 1365 در منطقه‌ی‌ شلمچه‌ بر اثر اصابت‌ تركش‌ به‌ ندای‌ حق‌ لبیك‌ گفت‌ و به‌ خیل‌ شهیدان‌ راه‌حق‌ پیوست‌. پیكر پاكش‌ به‌ شهر فومن‌ منتقل‌ و بعد از تشییع، در گلزار شهدای‌ این‌ شهر (گورستان‌امامزاده‌ میرزا) به‌ خاك‌ سپرده‌ شد.
این‌ سید جلیل‌القدر، از نظر اخلاقی‌ و خصوصیات‌ فردی‌، شخصی‌ مكتبی‌ و مذهبی‌ بود. به‌ نماز اول‌وقت‌ سفارش‌ می‌كرد و قرائت‌ قرآن‌، مطالعه‌ی‌ نهج‌ البلاغه‌ و احادیث‌، از برنامه‌هایش‌ بود و در میدان‌عمل‌، آنها را بكار می‌گرفت‌. او به‌ فكر اسلام‌ و انقلاب‌ بود و همواره‌ می‌كوشید در هر لباسی‌،به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ خدمت‌ نماید.
 در بخشی‌ از وصیت‌نامه‌ی‌ این‌ شهید بزرگوار آمده‌ است‌: «...شما پدر و مادرم‌، در عزای‌ من‌ صبر كنید و اگر خواستید گریه‌ كنید، برای‌ اباعبدالله‌ الحسین‌ (ع‌) و یارانش‌ گریه‌ كنید. من‌ نمی‌گویم‌ گریه‌ نكنید، اما دشمنان‌ را شادنكنید. به‌ خواهران‌ و برادرانم‌ بگوئید، زینب‌وار باشند و استقامت‌ كنند. هدف‌ همه‌ ما «الله‌» است‌ وخدا را در زندگی‌ خود، فراموش‌ نكنید».
 منبع : شهدا نیوز
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه