شهید رضا خوش روش

https://s16.picofile.com/file/8422319618/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D8%AE%D9%88%D8%B4_%D8%B1%D9%88%D8%B4.jpg


شهيد رضا خوش‌روش‌ گشتي‌ فرزند فيض اله‌ به‌ سال‌ 1344 در روستاي‌ كردمحله‌ شهرستان فومن چشم‌ به‌ جهان‌گشود. پس‌ از اينكه‌ دوران‌ كودكيش‌ راطي‌ نمود، وارد مدرسه‌ گرديد و توانست‌ تا قبولي‌ پايه‌ي‌ اول‌راهنمايي‌ به‌ تحصيل‌ بپردازد. بعد از دوره‌ تحصيل‌، مدتي‌ در مغازه‌ پدر به‌ كار وتلاش‌ پرداخت‌، تا اينكه‌ داوطلبانه‌ و آگاهانه‌، در دهم‌ بهمن‌ ماه‌ 1362 از واحد بسيج‌ سپاه‌ فومن‌ به‌جبهه‌ اعزام‌ شد و در ميادين‌ نبرد، حضور يافت‌.
 
مدت‌ زيادي‌ از حضورش‌ در جبهه‌ نگذشته‌ بود كه‌ در بيست‌ و هفتم‌ بهمن‌ ماه‌ 1362 در همان منطقه‌اي‌ كه‌ در آن‌ مستقر بود، به‌ فيض‌ شهادت‌ نايل‌ آمد و به‌ جمع‌ شهداي‌ اسلام‌ پيوست‌.
  در فرازي‌ ازوصيت‌نامه‌ي‌ اين‌ شهيد مي‌خوانيم‌: «بارالها به‌ ما مردني‌ عطا كن‌ كه‌ در آن‌ خواري‌ و ذلت‌ نباشد.بارالها ما را از زندگي‌ علي‌وار و از مردني‌ علي‌ گونه‌ وار، برخاستني‌ علي‌ مانند عنايت‌ فرما. مرگ‌ در راه‌ اسلام‌ برايم‌ افتخار است‌. برادران‌ و خواهران‌ مسلمان‌، پيام‌ من‌ به‌ شما اين‌ است‌ كه‌ بعد ازمرگ‌ من‌، سنگرهاي‌ مبارزه‌ را خالي‌ نگذاريد...».
وصیعت نامه کامل :

سنگرهای مبارزه را خالی نگذارید

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

بارالها ما را مردنی عطا کن که در خواری و ذلت نباشد. بارالها ما را از زندگی علی وار از مردی علی گونه و برخاستنی علی مانند عنایت بفرما. مرگ در راه اسلام را برایم افتخار است که صد بار کشته شوم و زنده گردم من از راه دور و دراز آمده ام تا اینکه در کنار همرزمانم و دیگر برادرانم با کفار بعثی بجنگم و با نثار خون سرخم درخت دین مبین اسلام را آبیاری کنم و این ملت رنجدیده را از قید و بند اسارت رهایی بخشم برادر و خواهر مسلمان بدانید که من با رشادت می جنگم و مبارزه می کنم تا اینکه کاخ فرعونیان را ویران سازم آرزو دارم که از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی پاسداری کنم و سرانجام کشته شوم تا اینکه خدمت ما چیزی که ؟؟؟ و با همرزمانم با نام الله پیش بتازم و دشمن را نیست و نابود گردانم آرزو دارم که با اهداف امام خمینی خدمت کنم تا اینکه در خون بغلتم تا اینکه ندای حق را به گوش جهانیان برسانم پدر و مادر ؟؟؟ انتخاب کرده ام بهترین راه است برای نجات انسانهای محروم اگر ما بخواهیم دست روی دست بگذارید دشمن تا آخرین قطره خون پاک و انسانی ما می ریزد و همه فضایل اخلاقی معنوی ما از بین خواهد برد پدر و مادر و برادران و خواهرانم و برادرم اکنون که من به جبهه می روم از شما تقاضا دارم که در مرگ من بجای غم و غصه صبر و شکیبایی را برگزینید تا دیگران تشویق شوند و راه ما را ادامه دهند و کشور عزیزمان نجات یابد گاه زندگی رنگ تازه ای به خود می گیرد و مفهوم حقیقی خود را پیدا می کند خدایا ذلت تا کی ذلتی که انسان را نابود می سازد آری من ؟؟؟ و شما را به خدای بزرگ می سپارم حقیقت در میدانهای جنگ است و سنگرهای خون و شهادت پدر و مادر قبل از اینکه سعادت شهادت نصیبم شود وصیت نامه خود را می نویسم مادر جان هر موقع به یاد من افتادی و خواستی گریه کنی و با اینکه بر سر قبر من آمدی آن لحظه به فکر کربلای حسین(ع) باش. چند وصیت دیگر به پدر و مادرم پدر و مادر حلالم کنید اگر من شهید شدم هر جا که دلتان خواست من را دفن کنید و اگر جنازه مرا نیاوردند ناراحت نباشید و فقط به فکر شهیدان باشید حلالم کن ای مادر می روم زیرا کردستان محتاج من است.

والسلام

رضا خوش روش

 

منبع : 8000 شهید استان گیلان  /  405 شهید شهرستان فومن

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه