شهید ابراهیم خوشگو

https://s17.picofile.com/file/8422321142/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85_%D8%AE%D9%88%D8%B4%DA%AF%D9%88.jpg


گروهبان‌ سوم‌ وظيفه‌ شهيد ابراهيم‌ خوشگو ماسوله‌ فرزند غلامعلي‌ به‌ سال‌ 1339 در روستاي ‌باغبانان‌ شهرستان فومن قدم‌ به‌ جهان‌ گذارد. دوره‌ كودكي‌ و پس‌ از آن‌ دوره‌ ابتدايي‌ و راهنمايي‌ را با موفقيت‌ پشت‌سر گذاشت‌، تا اينكه‌ وارد دوره‌ متوسطه‌ گرديد و موفق‌ به‌ كسب‌ مدرك‌ ديپلم‌ مكانيك‌ (اتوماتيك‌) درهنرستان‌ طالقاني‌ سابق‌ شهر فومن‌ در خردادماه‌ 1360 شد. در بهمن‌ ماه‌ اين سال به‌ خدمت‌ مقدس‌سربازي‌ اعزام‌ شد و بعد گذراندن‌ دوره‌ آموزشي‌ در مشهد، در جبهه‌هاي‌ حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور يافت‌. درجبهه‌ دوشادوش‌ رزمندگان‌ اسلام‌ به‌ مبارزه‌ ادامه‌ داد و تا خاك‌ دشمن‌ به‌ پيشروي‌ پرداخت‌، تا اينكه ‌سرانجام‌ در تاريخ‌ سي‌ و يكم‌ شهريور 1362 در جاده‌ بصره‌ به آبادان بر اثر اصابت‌ تركش‌ دشمن‌، هر دو پايش‌قطع‌ شد و به‌ افتخار شهادت‌ نايل‌ آمد.
 
در بخشي‌ از وصيت‌نامه‌اش‌ آورده‌ است‌: «هدفي‌ غير از رضاي‌ خداوند ندارم‌. و قوه‌اي‌ كه‌ توانست‌ مرابه‌ جبهه‌ بياورد، عشق‌ به‌ معبود و عشق‌ به‌ شهادت‌ بود. اميدوارم‌ كه‌ خداوند هم‌، تمامي‌ كساني‌ را كه‌ به‌ او‌ عشق‌ مي‌ورزند، دوست‌ بدارد. انشاءالله‌».
به عبارت دیگر :

گروهبان سوم شهید ابراهیم خوشگو در تاریخ ۷/۷/۱۳۳۹ در روستای باغبانان شهرستان فومن پا به عرصه وجود گذاشت و در خانواده ای مومن و پرهیز کار پرورش یافت . پدر ابراهیم کشاورز و مادرش خانه دار بود که با وجود این که پدر و مادر بی سواد بود اما

علاقه زیادی به تحصیل و فراگیری علم و دانش فرزندان داشتند که با دلسوزی های مادر و تلاش پدر فرزندان به علم و دانش مشغول شدند . ابراهیم از همان دوران کودکی بسیار آرام و صبور و با گذشت بود و در تمام دوران تحصیل ، اطرافیان ابراهیم را ، دانش آموزی پر تلاش و جدی می شناختند . وی از سن ۷ سالگی وارد مدرسه ابتدایی روستا ی محل خود شد بعد مقطع راهنمایی را در یک از مدارس دهستان لولمان سپری کرد و سر انجام در تاریخ ۱۰/۵/۱۳۶۰ در هنرستان فنی شهید طالقانی شهرستان فومن موفق به اخذ دیپلم گردید . قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ابراهیم نوجوانی متدین و دلیر بود و با جسارت و شهامت در تظاهرات حضور پیدا می کرد و علیه رژیم منحوس پهلوی شعار سر می داد . شهید ابراهیم خوشگو آن زمان که طبل جنگ از سوی دشمنان خارجی نواخته شد تا به قول خود کشور عزیزمان را به تصرف چنگال پلید خود و اربابان بی شرمشان در آورند به خط شد و به عنوان بسیجی خود را به خیل عظیم بسیجیان مخلص و غیرتمند این مرز و بوم رسانید و برای دفاع از مهین اسلامی به پا خاست ، وی بسیار مهربان ، خوش خوی و شوخ طبع بود و همیشه لبخند زیبایی بر لب داشت و در شبهای جمعه صدای دلنشین دعای کمیلش حال و هوای روستا را عوض می کرد. او در کمک به دیگران زبانزد خاص و عام بود و به حضرت امام ( ره) و کشور عزیزش عشق می ورزید . ابراهیم فرزند سوم خانواده بود که در کنار برادر بزرگش ( اول ) پس از طی آموزشهای لازم نظامی از پادگان مشهد وارد جبهه های جنوب شد . وی در عملیات بیت المقدس ( فتح خرمشهر ) حضور داشت و بر اثر شایستگی های در خور توجه از سوی فرمانده خود درجه ی گروهبان سومی نائل گردید . شهید خوشگو سر انجام پس از ۲۰ ماه حضور در جبهه نبرد در تاریخ ۳۱/ ۶/ ۱۳۶۲ در جاده بصره عراق بر اثر اصابت خمپاره ای به ناحیه کمر مجروح و سرانجام در جامه مقدس لباس خدمت به دیدار حق تعالی شتافت و در عرش برین همنشین با عرشیان و ملکوتیان بر سر سفره الهی شد . مزار پاک و مطهرش در روستای باغبانان زیارتگاه عاشقان حسینی و سربازان خمینی است .

روحش شاد و یادش گرامی باد .

 

منبع : 8000 شهید استان گیلان  /  405 شهید شهرستان فومن

 

به اشتراک بگذارید...
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه