شهدای گیلانی عملیات بیت المقدس

https://s24.picofile.com/file/8452051926/%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%D8%A8%DB%8C%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3.png

با وجود فاصله بسیار زیاد بین استان گیلان و خوزستان، گیلانی‌ها پرونده درخشانی در فتح خرمشهر داشتند و رزمندگان گیلانی توانستند در چهارمرحله پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک ایران اسلامی را آزاد کنند.

استان گیلان در عملیات بیت‌المقدس ۲۶۰شهید و بیش از هزار جانباز تقدیم جمهوری اسلامی کرد و بیش از ۷۰ نفر از رزمندگان گیلانی در این عملیات، جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند. در ادامه با شهدای گیلانی عملیات بیت المقدس بیشتر آشنا شویم.

شهید عیسی آذرارجمند
بيست و ششم آذر 1344، در شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش رمضانعلي، خواروبار فروش بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شكم، شهيد شد. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش واقع است

شهید شاپور آذریون
دوم خرداد 1339، در روستاي كمادل از توابع شهرستان فومن متولد شد. پدرش رمضان ( فوت 1355 )، كشاورز بود و مادرش شهربانو نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هيجدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است

شهید محمدمهدی آرمند ناصر کیادهی
نهم مهر 1330، در روستاي بالامحله ناصر كياده از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش احمد علي ، كشاورز بود و مادرش خانمي نام داشت . درحد خواندن و نوشتن تحصيل كرد . سال1353، ازدواج كرد، و صاحب يك پسر و يك دختر شد . يكم خرداد 1361 ، به عنوان بسيجي در شلمچه به شهادت رسيد . اثري از پيكرش به دست نيامد.

شهید اقبال آصفی
پنجم شهريور 1337، در روستاي پشته‌جوكندان از توابع شهرستان تالش متولد شد. پدرش غلامحسين، كشاورز بود و مادرش سكينه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت. معلم بود. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يک دختر بود. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. چهارم خرداد 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سینه و شکم به شهادت رسيد. مزار او در روستاي ترك محله‌ جوكندان شهرستان زادگاهش واقع است.

محمدولی آقابیگی
بيستم آذر 1340، در روستاي کلیشم عمارلو از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش فتح الله و مادرش خيرالله نام داشت. سواد خواندن و نوشتن نداشت. كارگر بود. به عنوان سر‌باز ارتش در جبهه حضور يافت. سوم خرداد 1361، در جبهه خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید صفت اله آهک پاکدهی
هشتم ارديبهشت 1340، در روستاي عمارلو از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش عزيزالله، كارگر معدن سنگرود بود و مادرش رقيه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. دوم خرداد 1361، در شلمچه استان خوزستان براثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حسین ابدیخواه فتیده
نهم فروردين 1340، در روستاي فتيده از توابع شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش رمضانعلي، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. بيستم ارديبهشت 1361،در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شكم، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید حمزه ابراهیمی صیقلی
بيستم مهر 1335، در روستاي صيقلوندان از توابع شهرستان صومعه‌سرا به دنيا آمد. پدرش اسكندر و مادرش زينب نام داشت. تا پايان مقطع كارشناسي در رشته آمار تحصيل كرد. به عنوان افسر وظيفه در جبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت 1361، در جادة اهواز ـ خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان صومعه‌سرا واقع است.

شهید محمدعلی ابراهیمیان
دهم خرداد 1340، در بخش خشكبيجار از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش محمد ابراهيم و مادرش احياء نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. كارگر كارخانه توليد نوشابه بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در سرپل ذهاب استان كرمانشاه بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید مصطفی احمدزاده نفوتی
هشتم شهریور 1336، در روستاي پيرباز از توابع شهرستان رشت به دنيا آمد. پدرش حسين، كشاورز بود و مادرش سيّده خاتون نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. باطري ساز بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوازدهم ارديبهشت 1361، در شلمچه استان خوزستان به شهادت رسيد. پيكرش مدتي در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص اسفند 1377، در زادگاهش به خاك سپرده شد.

شهید غلامرضا احمدی
نهم خرداد 1340، در روستاي زربيجار ازتوابع شهرستان املش به دنيا آمد. پدرش حسين، كشاورز بود ومادرش ليلا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم گرفت. كشاورز بود. و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در جنوب كشور بر اثر تركش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است

شهید حسن احمدی
سي ام شهريور1345، در روستاي حسين آباد از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش نصرت( فوت1351)،کشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. دانش آموز سال اول متوسطه بود. از سوي بسيج عازم جبهه شد بيست و پنجم ارديبهشت 1361، در پاسگاه شهابيه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید نورعلی احمدی جیرنده
سوم آبان 1341، در روستاي عمارلو از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش رفيع و مادرش گلي نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. سوم خرداد 1361، در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدیاقر احمدی کنستانی
چهاردهم فروردين 1337، در بخش سنگر از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش محمد، كشاورز بود و مادرش مصري نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني درس خواند و ديپلم گرفت. دوازدهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حمید احمدیان دیلمی
يكم فروردين 1335، در شهرستان سياهكل متولد شد.پدرش حسين، كشاورز بود و مادرش محترم نام داشت. دانشجو و پاسدار بود. به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شيراز در جبهه حضور يافت. پانزدهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي ‌زادگاهش واقع است.

شهید سیامک اخترکاویان
نهم مهر 1339، در شهرستان بندر انزلي متولد شد . پدرش اصغر و مادرش مليحه نام داشت . تا دوم دبیرستان درس خواند . کارمند اداره برق بود . سال 1358، ازدواج کرد . بيست و هفتم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي با سمت آرپي جي زن در کوشک استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به قلب، شهيد شد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید جمشید اخوان حسن آبادی
دهم بهمن 1319، در روستاي برمچه بخش خمام از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش نظر علي، كشاورز بود و مادرش گيلان بود. تاپايان مقطع كارشناسي در رشته مهندسي عمران تحصيل كرد. به عنوان سرهنگ نيروي هوايي در جبهه حضور يافت. ازدواج كرده بود و صاحب يك پسر و دو دختر شد. بيست و ششم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و گردن، شهيد شد. مدفن وي در روستاي كلوير از توابع شهرستان بندرانزلي واقع است.

شهید  علیرضا اذانی
نهم شهريور1337،در شهرستان رشت دیده به جهان گشود.پدرش محسن و مادرش صديقه نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته ادبي تحصيل کرد و ديپلم گرفت.کارگر بود.سال 1360،ازدواج کرد. سيزدهم ارديبهشت1361، به عنوان سرباز در هويزه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر و دست و پا، شهيد شد.مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید  رمضان ارچنگ
يازدهم فروردين 1337، دروسکه محله پره سر شهرستان تالش متولد شد . پدرش امير و مادرش فاطمه نام داشت . تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربی درس خواند . و ديپلم گرفت .هفدم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز با سمت توپ چي گردان در آبادان استان خوزستان بر اثر اصابت تركش به سر و صورت، شهيد شد . مدفن وي در شهرستان بندر انزلي واقع است .

شهید  قلی ارشادی لمر
يكم خرداد 1341، در روستاي ارسادمحله از توابع شهرستان تالش متولد شد. پدرش صمدالله و مادرش شكوفه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در حميديه اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در بخش اسالم از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید  اکبر اسداله زاده
سوم خرداد 1344، در روستاي راسته کنار پيربازار از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش جعفر،راننده بود و مادرش مکرم( فوت 1350) نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. سيزدهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در جوفير استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد.

شهید علیرضا اسماعیلی طاهرگورابی
دوم خرداد 1339، در روستاي طاهرگوراب از توابع شهرستان صومعه‌سرا متولد شد. پدرش معين و مادرش فاطمه نام داشت. تا سوم راهنمايي درس خواند. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. پانزدهم ارديبهشت 1361، در ام‌الرصاص خاك عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید مصطفی اسمعیلی طارمسری
ششم آذر 1337،در روستاي طارمسرکوچصفهان از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش شعبانعلي، كارمند سازمان تعاون و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. كارگر بود. به عنوان سر باز درجبهه حضور يافت. اول خرداد 1361،در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید موسی اسمعیلی گولک
نهم شهريور 1345، در روستاي بیجارپس از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش مرتضي، كشاورز بود و مادرش صنمبر نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. كشاورز بود. سال 1360، ازدواج كرد كه ثمره آن يك دختر است. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، درمنطقه جفیه پاسگاه شهابیه بر اثر اصابت موج انفجار به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي شكركش از توابع شهرستان لنگرود واقع است.

شهید کیومرث افرازه
دهم خرداد 1336، درروستای شرفشاده از توابع شهرستان آستانه اشرفيه ديده به جهان گشود . پدرش حسين کشاورز و مادرش دولت خانم نام داشت . تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت . دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در طراح استان خوزستان بر اثر اصابت تركش به سرو سينه ، شهيد شد . مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است .

شهید مجید افرازی
يكم بهمن 1340، در شهرستان تالش متولّد شد. پدرش محرمعلي، خواروبار فروش بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي تحصيل كرد و ديپلم گرفت. پانزدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و پشت به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید رمضان افراشته
بيست و يكم دي 1343، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش هادي، كارمند بود و مادرش ام‌البنين نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود. بيستم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي با سمت راننده تانك در جوفير استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله توپ به تانك، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. نام مستعار او شهرام بود.

شهید رجب افشنگ جوریابی
ششم مرداد 1342، درروستای جوریاب بخش لشت‌نشاء از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش صفرعلي، كشاورز بود و مادرش خدیجه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. پاسدار بود. دهم ارديبهشت 1361، در جنوب كشور بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در مسجد جورياب زادگاهش واقع است.

شهید حسین اقدامی
يكم تير 1337، در کرد محله انزلی ديده به جهان گشود. پدرش اسماعيل، كشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. پانزدهم ارديبهشت 1361، در فكه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي درگلزار شهداي بندرانزلي واقع است.

شهید  ابوطالب اکبرپور رودبنه
سوم فروردين 1341، در روستاي رودبنه از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش غلامرضا، كشاورز بود. مادرش فرنگيس نام داشت. تا حد ديپلم درس خواند. پاسدار بود. بيست و هفتم ارديبهشت 1361، در عين‌خوش استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شكم، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید  رحمت امانی کیگاسرایی
يکم فروردين ماه 1337 در رشت به دنيا آمد. پدرش غلام ‌حسين‌،كشاورز بود و مادرش احترام نام داشت . تا مقطع ديپلم در رشته تجربي تحصيل کرد. سرباز بود. به عنوان رزمنده در جبهه حضور يافت. دوازدهم اسفند ماه 1361 ، در دارخوئين استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید  ابراهیم امین پور کماچالی
نهم ارديبهشت 1341،درروستای جیلدان از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد. پدرش حسنعلي و مادرش غنچه نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. جوشكار بود. به عنوان سر‌باز ارتش در جبهه حضوريافت. شانزدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و سینه، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید  احمد اندوز
هفدهم خرداد 1340، در روستاي پيرپشته از توابع شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش حسينعلي کشاورز و مادرش سكينه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته رياضي درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. شانزدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و پاها، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید رجب انساندوست نودهی
دوم فروردين 1337،در شهرستان فومن به دنيا آمد. پدرش محمود مادرش ربابه نام داشت. تاپايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. كار گر شركت پارچه‌بافي بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در طراح استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید محمود اوژولنده
هيجدهم اسفند 1340، در امیرکیاسربندر کیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد.پدرش احمد، كشاورز بود و مادرش عاليه نام داشت. تا دوم راهنمائي درس خواند كشاورز بود عنوان سر‌بازارتش در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361 در سيد‌جابر استان خوزستان بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او رحيم بود.

شهید عبدالحسین ایران دوست
هجدهم شهریور 1333، در دزفول استان خوزستان متولد شد. پدرش عیدی محمد و مادرش فاطمه سلطان نام داشت. تا سوم راهنمايي درس خواند. کارمند شركت نفت بود. سال 1358، ازدواج كرد كه ثمره آن يك پسر بود. بيستم ارديبهشت 1361، با سمت امدادگر در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان اهواز استان خوزستان واقع است.

شهید محمدرضا باروتکار لنگرودی
شانزدهم بهمن 1340،در شهرستان لنگرود ديده به جهان گشود . پدرش غلامرضا و مادرش صفورا نام داشت.تاپايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. سال 1360، ازدواج كرد. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، درشلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزاروي درگلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید  حبیب اله بازیار
بيست و هفتم شهريور 1327، در شهرستان بندر انزلي متولد شد. ميرزاعلي (فوت 1326)، كشاورز بود و مادرش سيده زهرا (فوت 1363)، داشت. تا مقطع دیپلم تحصیل کرد. كارمند بانك بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضوريافت.بیست و ششم دی 1365، با سمت فرمانده گردان در شلمچه استان خوزستان براثر اصابت تركش خمپاره به سينه، دست و پا، شهيد شد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید مصطفی باغ شیرین
پنجم دي 1339، در روستاي واجارگاه از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش موسي و مادرش سلطان نام داشت. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يك پسر است.تا اول راهنمایی تحصیل کرد ، دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در خونین شهراستان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در چهل ستون زاكله‌بر از توابع شهرستان لاهيجان واقع است.

شهید رمضانعلی باهوش امندانی
ششم فروردين 1321، در شهرستان فومن متولد شد. پدرش محمد فروشنده بود و مادرش زليخا نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. سپس به ارتش پيوست. درجه دار نيروي دريايي بود. سال 1352، ازدواج كرد كه ثمره آن يك دختر است. دوازدهم ارديبهشت 1361، در اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در شهرستان بندر انزلي واقع است.

شهید علیرضا برفرنژاد
بيست و پنجم شهريور 1343، در شهرستان رشت ديده به جهان گشود. پدرش خسرو ، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. شاگرد خياطي بود. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در منطقه عملیاتی جفیر، هنگام پرتاب نارنجك به طرف تانك دشمن بر اثر رفتن زير تانك به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. نام مستعار او محمد رضا بود.

شهید پرویز بزرگ ابراهیمی قاسم آباد
نهم مرداد1341، در روستاي قاسم آباد عليا، از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش ابراهيم، کشاورز بود و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت پاسدار بود. دهم ارديبهشت1361، در طراح به شهادت رسيد اثري از پيکرش به دست نيامد.

شهید محمد بشارتی سرملی
هشتم آبان 1340، در روستاي سرمل عمارلو از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش كاسه‌آقا، كشاورز بود و مادرش گلناز نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. چهارم فروردين 1361، به عنوان سرباز در دشت عباس از توابع دزفول استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید صفرعلی بشری شیخانی
ششم خرداد 1337، در سراوان بخش سنگر از توابع شهرستان رشت به دنيا آمد. پدرش طاهر، كشاورز بودو مادرش ليلا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني تحصيل كرد و ديپلم گرفت. سال 1359، ازدواج كردو صاحب يك دختر شد. كارگركارخانه الكتريك بود . دوم خرداد 1361،بعنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان براثراصابت تركش خمپاره به سرو پاها، شهيد شد. مدفن وي در روستاي لشكر نويس قاضيان ( سراوان ) از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید ایوب بلوک
دوم فروردين 1334، درروستای کنجید شهرستان رودسر متولد شد. پدرش هادي، کشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. کارگرکارخانه نفت پارس بود. سال 1357، ازدواج کرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوازدهم خرداد 1361، در ام الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.


شهید جبار بلوکی
سوم فروردين 1341، در روستاي كورنده از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش عبدالله، كشاورز بود، بعنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و مادرش ام‌البني نام داشت. كشاورز بود. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در جبهه پاسگاه شهابیه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره بهسینه و پا به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید شاهپور پارسیه
سوم ارديبهشت 1343، در شهرستان سياهكل ديده به جهان گشود. پدرش عطاء الله و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضوريافت. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح حميديه استان خوزستان به شهادت رسيد . اثري از پيكرش به دست نيامد.

شهید نصرت پاکروان پشتیری
دوّم تير 1339، در روستاي پشتيري از توابع شهرستان صومعه‌سرا متولّد شد. پدرش محمد، كشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. تا دوّم متوسطه درس خواند. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید محمدحسین پاکزاد
پنجم مهرسال 1309، در روستاي استخربيجار سیارستاق از توابع شهرستان رودسر متولد شد.پدرش حسن، کشاورز بود و مادرش نرگس(فوت1359)، نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. او کشاورز بود. سال 1339،ازدواج کرد که ثمره آن دو پسر و دو دختر است. دهم ارديبهشت1361،در پادگان حميد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و سینه به شهادت رسيد.مدفن وي در روستای بی بالان از توابع شهرستان رودسر واقع است.

شهید رحیم پرکوب
يکم فروردين1336،در روستاي بوئين گیگاسر از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد.پدرش ميرزا حسن(فوت1354) و مادرش ربابه نام داشت.تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل کرد.دهم ارديبهشت1361،به عنوان پاسدار وظيفه در طراح اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر،شهيد شد.مدفن وي در زادگاهش واقع است.


شهید یعقوب پرناک
بيست و پنجم فروردين 1342، درروستای چوشاهستان از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد . پدرش حسين علي فروشنده دوره گرد بود . و مادرش سکينه نام داشت . تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند . پاسدار بود . سال 1359، ازدواج کرد که ثمره آن يک پسر است . دوازدهم ارديبهشت 1361، در کرخه نور استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و گردن به شهادت رسيد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید ابوالحسن پرویز کورنده
هفتم دی سال 1340،در روستاي کورنده از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش علي(فوت1358)، کشاورز بود و مادرش خانم گل نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته مديريت بازرگاني درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. سال 1359، ازدواج کرد که ثمره آن يک پسر است. بيست و هشتم ارديبهشت 1361،در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سینه به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید اصغر پورروح الامین
دوازدهم مرداد 1333، در شهرستان بندر انزلي متولّد شد. پدرش رمضانعلي، فروشنده بود و مادرش معصومه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. سال 1358، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. سپس به ارتش پيوست. درجه‌دار نيروي دريايي بود. بیستم اردیبهشت 1361، به عنوان استوار يكم در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شكم، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید کریم پوراکبری شمامی
هفتم مرداد 1341، درروستای کلورز از توابع شهرستان رودبار متولّد شد. پدرش علی اکبر، کارمند اداره جنگلداری بود و مادرش مریم نام داشت. تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند.. بیستم اردیبهشت 1361، به عنوان سرباز جنوب کشور بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در روستای شمام از توابع زادگاهش واقع است.

شهید یدالله پورامیدی جیرنده
دوم فروردين 1325، در روستاي جيرنده از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش سعدي و مادرش نزاكت نام داشت. تا پايان مقطع ابتدایی درس خواند. راننده بود. سال 1352، ازدواج كرد كه ثمره آن دو پسر و سه دختر بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در منطقه عملیاتی جفير استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید امید پوررمضان کوهی
يکم شهريور1337،درحاجی بکنده بخش خشکبيجار از توابع شهرستان رشت متولد شد.پدرش طاهر،کارگر شرکت پره بود و مادرش کبرا نام داشت.تا پایان مقطع راهنمايي درس خواند.کارگر کارخانه پارچه بافي بود. سال 1358،ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد.هفدهم ارديبهشت1361،بعنوان در آبادان استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پهلو و سینه شهيد شد.مدفن وي در روستاي حاجي بکنده از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید اسماعیل پورعباسی 
سال 1335، در روستاي تازه کنه از توابع شهرستان ارومیه متولد شد. پدرش علی کشاورز بود ، ومادرش گلی نام داشت. تا چهارم متوسطه تحصيل كرد، گروهبان یکم بود . اول خرداد 1361، در منطقه عملیاتی پیرانشهر در درگیری با ضد انقلابیون به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید نادر پورمیرزایی شیخعلی کلایه
چهارم خرداد 1344، درروستای شیخعلی کلایه از توابع شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش عبدالرسول، خواروبارفروش بود و مادرش بانو نام داشت. تا اوّل متوسطه درس خواند. پاسدار بود. سي‌ام ارديبهشت 1361، در جوانرود استان كرمانشاه در هنگام پاکسازی منطقه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و سینه به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید سیاووش پورهاشم آسیابر
چهارم فروردين1341، درروستاي آسيا بر ازتوابع شهرستان سیاهکل ديده به جهان گشود.پدرش روشنعلي،كشاورز بود ومادرش ام البنين نا م داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. كشاورز بود . دهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در جاده آبادان ـ خرمشهر استان خوزستان براثراصابت گلوله به سروصورت، شهيدشد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید غلامرضا پوشیده نامجو
بيست و هفتم مهر 1329، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش علي اکبر بازنشسته شهربانی بود و مادرش جواهر نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. سپس به ارتش پيوست. درجه دار بود. به عنوان استوار يکم در جبهه فعاليت مي کرد. دوم خرداد 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان رشت واقع است.

شهید عین الله تجد دی شالمائی
هفدهم شهريور 1338، درروستاي شالماء از توابع شهرستان فومن متولد شد.پدرش محمد، كشاورز بود ومادرش ماه جان نام داشت. در حدخواندن و نوشتن درس خواند. سال 1358، ازدواج كردوصاحب دو دختر شد. سپس به ارتش پيوست. درجه داربود.نوزدهم اردیبهشت 1361، به عنوان استوار دوم درشلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به پا به شهادت رسيد.مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید میرمسعود تحویلی
يكم مهر 1338، در روستاي علی آباد از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش مير منصور و مادرش سيده‌ هاجر نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. سي‌ويكم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در بقعة امام زاده صالح پره خاصکول زادگاهش واقع است.

شهید ناصر ترابی پلت کله
دوازدهم فروردين1346،در روستاي چاف ازتوابع شهرستان لنگرود چشم به جهان گشود. پدرش رجبعلي کشاورز بود و مادرش شهربانو نام داشت. تا دوم راهنمايي تحصيل كرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در منطقه عملیاتی جفير استان خوزستان بر اثراصابت تركش مواد منفجره به شهادت رسيد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید سیدحسن تراهی
چهارم فروردين 1340، در روستاي پاپکياده از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش سيد محمود و مادرش فاطمه نام داشت. دانش آموز سال چهارم متوسطه بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. برادرش سيدرضا نيز به شهادت رسيده است.

شهید حمید تقوی فلاح پور
سي ام شهريور 1343، در شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد. پدرش غلامحسن و مادرش صديقه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت. کارمند بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در منطقه عملیاتی غرب کشور بر اثر انفجار مین و قطع پا شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید جلال تقوی نژاد دیلمی
دوازدهم فروردين1337، در روستاي اسپيلي از توابع شهرستان سياهکل متولد شد.پدرش محمدهاشم، راننده بود و مادرش عشرت نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت. بيست و هفتم ارديبهشت1361، با سمت راننده آمبولانس در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر،شهيد شد. مدفن وي در ورستاي شهرستان زادگاهش واقع است. نام مستعار او رامين بود.

شهید قربانعلی تندرو
ششم ارديبهشت1340،در روستاي اسالم از توابع شهرستان تالش متولد شد.پدرش مصطفي (فوت1360) کشاورز بود و مادرش گلي نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. لوله کش بود. شانزدهم ارديبهشت1361،به عنوان سرباز در بستان، استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان زادگاهش واقع است. نام مستعار او قربان بود.

شهید اسماعیل توحیدی دهبنه
سوم دی 1341، در روستاي رودبنه از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش مصطفي، کشاورز بود و مادرش زينب نام داشت. تا اول راهنمايي درس خواند. کارگر کارخانه بود. سال 1358، ازدواج کرد و صاحب يک پسر و يک دختر شد. نوزدهم ارديبهشت1361، به عنوان سرباز با سمت آرپ جي زن در جاده خرمشهر- اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید جعفر تیغ نورد سیاه پیرانی
دوم فروردین 1342، در شهرستان فومن متولد شد. پدرش محمد کارمند اداره برق بود ومادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم متوسطه تحصيل كرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي درجبهه حضور يافت. دهم ارديبشهت1361، درجبهه طراح استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

 شهید علی ثابت قدم قلعه رودخانی
نوزدهم خرداد1321،در روستاي قلعه رودخان از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد.پدرش مراد،کشاورز بود و مادرش سکينه نام داشت.در حد خواندن و نوشتن درس خواند.پاسدار بود. سال1346،ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد.دوازدهم ارديبهشت 1361،در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد.مفقودالاثر شد و در سال 1368 پیکرش کشف گردید و در زادگاهش به خاک سپرده شد

 شهید مهدی جان پرور گوراب پسی
يكم فروردين 1340، در روستاي گوراب پس از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد . پدرش جمالعلي، كشاورز بود و مادرش خديجه نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي تحصيل كرد و ديپلم گرفت. هفدهم ارديبهشت 1361،بعنوان سرباز در جبهه حضور یافت و در هويزه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش موشك به شهادت رسيد.مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید پرویز جعفری سیاهگورابی
دوم تير ماه 1337 در سیاهگوراب لاهيجان به دنيا آمد. پدرش علي اكبر، بود. مادرش هاجر دخت نام داشت . تا مقطع ديپلم در رشته تجربي تحصيل کرد. فعاليت جهاد سازندگي بود. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. بيستم ارديبهشت ماه 1361 ، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمود جعفری فلاحپور گل افزانی
بيستم ارديبهشت1347، در شهرستان فومن متولدشد. پدرش محمد، كارمند بود و مادرش ايران نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. بيست و ششم اسفند 1366، به عنوان سر باز در سومار استان كرمانشاه بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید غلامحسین جعفری فلاحپور
دوازدهم فروردين 1340، در شهرستان رودسر ديده به جهان گشود. پدرش محمد و مادرش مرضيه نام داشت. تا سال چهارم متوسطه تحصيل کرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. نوزدهم ارديبهشت 1361، در دهكده عرايض خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سینه و شکم به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.برادرش محمود نيز به شهادت رسيده است.

شهید  تقی جمالی
يازدهم شهريور 1336، در روستاي بازكل از توابع شهرستان رودسر چشم به جهان گشود. پدرش حاجي خان ، كشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم گرفت. سال 1359، ازدواج كرد و صاحب يك دختر شد.بيست و پنجم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در پاسگاه شهابيه استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي كوير سفلي از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید اسماعیل جمالی پاپکیاده
دوازدهم فروردين 1341، در روستاي پاپكياده از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش محمد علي، كشاورز بود و مادرش زهرا (فوت 1346) نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. سال 1358، ازدواج كرد كه ثمره آن دو دختر است. هيجدهم فروردين 1361،بعنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. برادرش حسين نيز به شهادت رسيده است.

شهید منصور جنتی شفقی
بيستم تير 1343، در شهرستان فومن چشم به جهان گشود. پدرش محمد و مادرش گل باجي نام داشت.تا دوم متوسطه تحصيل كرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوازدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيدشد. مدفن وي در بقعه امام زاده ابراهيم زادگاهش واقع است.

شهید حمید جوانمرد مداینی
سي ويكم تير 1345، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش رضاکارمند بازنشسته راه آهن ( فوت 1374 ) بود و مادرش خديجه نام داشت. تا دوم راهنمائي درس خواند.دانش آموز بودو به عنوان بسيجي درجبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت 1361، درخرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله توپ به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي كنارسر ازتوابع شهرستان رشت واقع است.

شهید یدالله جورسرائی
چهارم آذر 1336، در روستاي گراکر پيربازار از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش اسدالله، راننده بود و مادرش منصوره نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. بيست وچهارم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي با سمت تخريب چي و پيك درپادگان حميدخونین شهر از توابع شهرستان اهواز استان خوزستان بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سرهنگ جهانیان 
هشتم مرداد 1361، در روستاي قلمه از توابع شهرستان آستارا متولد شد. پدرش عين‌الله، كشاورز بود و مادرش محبوبه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. سرباز بود. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يك پسر است. هشتم ارديبهشت 1361، در مهاباد استان کردستان بر اثر اصابت گلوله به گردن، شهيد شد. مدفن وي در بقعة پيرقطب‌الدين شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید عبدالحسین چالکش محمدی
چهاردهم فروردين1336،در شهرستان چابکسر ديده به جهان گشود.پدرش رمضانعلي (فوت1340)،و مادرش گل خاتون نام داشت.در حد خواندن و نوشتن درس خواند . سال1361،ازدواج کرد و صاحب يک دختر شد.هيجدهم ارديبهشت 1361،به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر،شهيد شد.مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان نوشهر استان مازندران واقع است.

شهید اسماعیل حاجت پور
بيست و نهم خرداد 1343، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش ابراهيم، كارگر بود و مادرش معصومه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. پاسدار بود. بيستم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش نارنجك به سر و شکم به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. نام مستعار او اصغر بود.

شهید اسدالله حاجی خانی رودسری
يازدهم بهمن 1337، در شهرستان رودسر متولد شد. پدرش عزت، فروشنده بود و مادرش ربابه نام داشت. دانشجوي سال سوم رشته اقتصاد بود. بیست و دوم ارديبهشت 1361، در پاسگاه شهابیه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید دانش حجتی نخودچری
نهم شهريور 1341، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش حسين، کارمند كميته انقلاب اسلامي بود و مادرش شهربانو نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني تحصيل كرد و ديپلم گرفت. هفدهم ارديبهشت 1361،بعنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در خرمشهر استان خوزستان بر اثر تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید علیرضا حساس
بيست و نهم آذر 1345، در شهرستان بندر انزلي ديده به جهان گشود. پدرش عزت الله و مادرش رقيه نام داشت . تا دوم متوسطه تحصيل كرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه کرخه نور بر اثر اصابت تركش خمپاره به دست و سینه مجروح گردید و در بیست ودوم مهر 1361 شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان رشت واقع است.

شهید موسی حسن پور چوبر
نوزدهم فروردين 1338، در روستاي چوبرگرکانرود از توابع شهرستان تالش متولد شد. پدرش حسينقلي، كشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. در حد خواندن و نوشتن درس خواند. پاسدار بود. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يك دختر است. دهم ارديبهشت 1361، در كرخه اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان آستارا واقع است.

شهید اسماعیل حسن دوست خوشرو
ششم بهمن 1344، در روستاي پهمدان از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش محمدعلي، کشاورز بود و مادرش معصومه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت1361، در کرخه نور استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدعلی حسنی
شانزدهم مهر 1341،در شهرستان رودسر چشم به جهان گشود. پدرش حسين، راننده بود ومادرش ربابه نام داشت. تا چهارم ابتدايي تحصيل کرد. كارگر نانوايي بود. دوازدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در حميديه استان خوزستان مفقودالاثر شد و در سال 1383پیکرش کشف گردید و در گلزار شهدای شهرستان لنگرود به خاک سپرده شد.

شهید ابوالقاسم حسنی دیلمی
هفتم فروردین 1343، در روستاي كوه‌بنه از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش پيله‌آقا، فروشنده بود و مادرش صديقه نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. كارگر بود. پانزدهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید مرتضی حسین پور مستمندلاهیجی
بيستم دي ماه 1320 در لاهيجان به دنيا آمد. پدرش رضا، بود و مادرش فاطمه نام داشت . تا مقطع راهنمايي تحصيل کرد. سرايدار مدرسه بود. ازدواج کرده بود. صاحب 2 پسر و2 دختر شد. به عنوان آر پي جي زن در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت ماه 1361 ، در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید علی حسین زاده سندی
دوم تير1337، در شهرستان فومن به دنيا آمد. پدرش ذكريا و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. پاسدار بود. دوازدهم ارديبهشت 1361،درطراح حميديه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شكم، شهيدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیدجعفر حسینی
هشتم شهريور 1339، در روستاي خشت‌مسجد کوچصفهان از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش سيد يوسف، كشاورز بود و مادرش احترام نام داشت. تا دوّم متوسطه درس خواند. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. دوّم فروردين 1361 در اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید امیدعلی حسینی
ششم خرداد 1341، در روستاي لياول عمارلواز توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش لطفعلي و مادرش كوچك نام داشت.سواد خواندن و نوشتن نداشت .کارگر کارخانه بود . بيست ویکم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در پاسگاه جوفير استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیداحمد حسینی باغی
سوم مهر 1334، در بخش خشكبيجار از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش ميرمهدي، كشاورز بود و مادرش بانو نام داشت. تا سوم راهنمايي درس خواند. كارمند دادگستري بود. سال 1356، ازدواج كرد كه ثمره آن يك پسر بود. سوم خرداد 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد..

شهید سید ضیاء حسینی سالکده
سوم ارديبهشت 1341، در روستاي سالكده بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد . پدرش سيد عيسي، كشاورز بود و مادرش لقاء نام داشت . تا پايان مقطع متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند و ديپلم گرفت . كشاورز بود . چهاردهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش به سر شهیدشد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید داوود حق وردیان
پانزدهم فروردين 1341، در شهر منجيل از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش محمد و مادرش خديجه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. پاسدار بود. سال 1360، ازدواج كرد كه ثمره آن يك دختر بود. هيجدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به كتف، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان رشت واقع است.

شهید محمدعلی حق ویردی
چهارم خرداد 1337، درشهرستان فومن به دنيا آمد. پدرش غلام و مادرش سيد زهرا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني تحصيل كرد و ديپلم گرفت. معلّم بود. سال 1357، ازدواج كرد.بعنوان سرباز در جبهه حضور یافت دوازدهم ارديبهشت 1361، درخرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید اسکندر حقگو سیاهگورابی
بيستم خرداد 1341، در شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش مرتضي و مادرش حليمه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته مکانيک تحصيل كرد و ديپلم گرفت. كشاورز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به پا شهیدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حشمت حکیم پور
ششم فروردين1337، در روستاي کلنادان از توابع شهرستان سياهکل متولد شد. پدرش دولت، کشاورز بود و مادرش قيصر خانم نام داشت. در حد خواندن و نوشتن درس خواند. او کارگر بود. سال1358، ازدواج کرد .بعنوان سرباز در جبهه حضور یافت . پانزدهم ارديبهشت1361، با سمت خمپاره انداز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي توشه شهرستان زادگاهش واقع است. نام مستعار وي علي بود.

شهید حسین حیدری گل افزانی
بيستم آبان 1337، درروستاي گل افزان گیگاسراز توابع شهرستان فومن به دنيا آمد. پدرش محمدرضا ، كشاورز بودو مادرش منصوره نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني تحصيل كردو ديپلم گرفت. چهارم خرداد 1361، به عنوان سرباز در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید احمد خانه زرین
يکم فروردين 1343، درروستای چاف از توابع شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش جميله نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. کارگر نجاري بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، درپاسگاه شهابيه استان خوزستان بر اثر اصابت مواد منفجره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید سیدمظفر خوبی سرشت سورکوهی
ششم شهريور 1341، در روستاي سور كوه از توابع شهرستان املش متولد شد. پدرش سيد ابراهيم، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا سوم راهنمايي درس خواند. كارگر بود. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يك دختر است.بعنوان سرباز در جبهه حضور یافت . سی و یکم اردیبهشت 1361، در كوشك استان خوزستان بر اثر اصابت مواد منفجره به سینه و شکم شهیدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید علیرضا خوش برش
چهارم شهریور 1341، در روستاي شبخوسلات از توابع شهرستان املش به دنيا آمد. پدرش مسيح و مادرش فاطمه نام داشت. تا سوم متوسطه تحصيل كرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در پادگان حميديه اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدعلی خوش بین دشمن کردهی
نهم شهريور1339، در روستاي دشمن كرده بندر کیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفيه ديده به جهان گشود.پدرش يوسف ومادرش كبرا نام داشت. تا چهارم متوسطه رشته اقتصاد درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.دهم ارديبهشت 1361، با سمت آرپي چي زن در جبهه طراح حميديه استان خوزستان براثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر او در گلزار شهداي زادگاهش دفن شد.

شهید جواد خیرخواه گیلده
بيست و يكم آبان 1337، در روستاي گیلده از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد. پدرش امامعلي کشاورز بود و مادرش طاهره نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته خدمات تحصيل كرد و ديپلم گرفت. كشاورز بود. بعنوان سرباز در جبهه حضور یافت .دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در روستای لوخ از توابع زادگاهش واقع است.

شهید غلامرضادانای املشی
يازدهم شهريور 1341، در بخش سنگر از توابع شهرستان رشت ديده به جهان گشود. پدرش علي اكبر ومادرش توران نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت پاسدار بود. نوزدهم ارديبهشت 1361، در سوسنگرد استان خوزستان براثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي درگلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید عبسی دربندی املشی
پانزدهم بهمن 1341، درشهرستان املش ديده به جهان گشود. پدرش علي اصغر ومادرش سلطان نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت.بعنوان بسیجی در جبهه حضور یافت . دهم ارديبهشت 1361، درجبهه طراح حميديه استان خوزستان بر اثراصابت گلوله به شکم شهیدشد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید سیدحسین درنگیده
نهم ارديبهشت 1340، درروستای بارکو سرای رودبنه از توابع شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش سيد هاشم، کشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. . تا پايان مقطع متوسطه تحصيل کرد و ديپلم گرفت. به عنوان سرباز ارتش عازم جبهه شد. هفدهم ارديبهشت 1361، در سومار استان کردستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سینه شهیدشد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید ایرج دهش
دهم تير 1340، در روستاي سراوان سنگر ازتوابع شهرستان رشت ديده به جهان گشود. پدرش محمد ( فوت 1357) ، فروشنده بود و مادرش بماني نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در سوسنگرد استان خوزستان بر اثر اصابت تركش گلوله توپ به شهادت رسيد. مدفن وي در بقعه امام زاده هاشم زادگاهش واقع است.

شهید علی نقی رازقی دهبنه
بيست و نهم مرداد 1338، در روستاي دهبنه بخش سنگر از توابع شهرستان رشت به دنيا آمد.پدرش محّمد حسين و مادرش خديجه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. کشاورز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اصابت ترکش خمپاره به پا شهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید ابراهیم راعی
يكم مهر 1344، در شهرستان تهران متولد شد. پدرش اسماعيل و مادرش ساريه نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در جبهه خرمشهر مفقودالاثر شد و در سال76 پیکرش کشف گردید و در گلزار شهداي شهرستان رشت به خاک سپرده شد

شهید حسن رجبی قاضی محله
بيستم فروردين 1340، درروستاي قاضي محله از توابع شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش علي، كشاورز بود ومادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. سپس به ارتش پيوست. درجه دار بود. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، به عنوان گروهبان يكم در پاسگاه شهابيه استان خوزستان بر اثر اصابت موشك به تانك، شهيد شد. . مدفن وي در گلزار شهداي شهر شلمان از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید حسن رحیمی مشکله
دوم فروردین 1330، درروستای مشکله از توابع شهرستان املش به دنيا آمد. پدرش اسماعيل، کشاورز بود و مادرش زينب نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه تحصيل کرد و ديپلم گرفت.معلم بود . سال 1349، ازدواج کرد و صاحب دو پسر و سه دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت .دهم ارديبهشت 1361، در طراح استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید احمد رخشانفر
بيستم شهريور 1324، در شهرستان آستانه اشرفيه ديده به جهان گشود. پدرش محمد ، معمار بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان مقطع كارشناسي دررشته مهندسي پرواز تحصيل كرد. سال 1351، ازدواج كرد و صاحب يك پسرويك دختر شد. دوازدهم ارديبهشت 1361، به عنوان ناخدادوم نيروي دريايي در بوشهر بر اثر سانحه هوايي و سقوط هلکوپتر در منطقه بوشهربه شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان رشت واقع است.

شهید محمدرضا رزاقی سیگارودی
پنجم مهر 1343، در روستاي سیگارود کومله از توابع شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش حسين، کشاورز بود و مادرش راضيه نام داشت. تا اول ابتدايي تحصيل کرد. مکانيک بود. با عنوان بسيجي عازم جبهه شد. دهم ارديبهشت 1361، در جاده اهواز _ خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به صورت و دست ، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهیدمهدی رستگاری کلاچاهی
بیستم اسفند 1335، در روستاي كلاچاه خمام از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش علي، كشاورز بود و مادرش خانم لطافت نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. سپس به ارتش پيوست. درجه‌دار بود. دوازدهم ارديبهشت 1361، به عنوان استوار دوم با سمت تخريب چي در كرخه‌نور استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در مسجد ميرخورشيد زادگاهش واقع است.

شهید صادق رستمی بردکاهی
بیست و سوم اسفند 1341، در روستاي شيخان‌كفشه لشت نشاء از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش اسماعيل، كشاورز بود و مادرش ام‌البنين نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي با سمت آرپي‌جي‌زن در منطقه عملیاتی طراح استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سینه به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او علي بود.

شهید رستم رستمی پارودباری
ششم ارديبهشت1344،درروستاي عمارلو ازتوابع شهرستان رودباربه دنياآمد.پدرش موسي بودومادرش صغرا نام داشت.تاسوم متوسطه تحصيل کردوديپلم گرفت.به عنوان پاسداردر جبهه حضور يافت. نوزدهم ارديبهشت ماه 1361 ، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسيد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید عبدالله رضاپور پنجاه
يكم فروردين 1343، در روستاي پنچاه از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد. پدرش حسين کشاورز بود و مادرش افضل نام داشت. تا سوم دبيرستان درس خواند. كشاورز بود. دهم اردیبهشت 1361، به عنوان آرپي‌جي‌زن درجبهه طراح استان خوزستان بر اثر اصابت خمپاره به سر و گردن، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حسین رضوی صیاد
دوازدهم دی 1340، در شهرستان بابل استان مازندران متولّد شد. پدرش تيمور، در بنگاه معاملات املاك کار مي کرد و مادرش لقاء نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. هجدهم ارديبهشت 1362، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش نارنجك به شكم، سينه و دست، شهيد شد. مزار او در شهرستان بندرانزلي واقع است.

شهید محرم رمضانی خشک سلی
چهارم تير 1339، در روستاي خشكسل از توابع شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش ميرزاعلي، كشاورز بود و مادرش صالحه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. دوازدهم ارديبهشت 1361، به اسارت گروه هاي ضد انقلاب در آمد و در زندان دُلِتو دره دلوشور استان كردستان به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهداي كومله از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید جبار سیاه خولکی
دوم اسفند 1338، درروستای سیاه خولک از توابع شهرستان املش به دنيا آمد. پدرش رمضان،بزاز بود و مادرش باجي نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه تحصيل کرد و ديپلم گرفت. سال 1360، ازدواج کرد.طلبه بود . از سوي بسيج عازم جبهه شد. بيست و يکم ارديبهشت 1361، در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع ست.

بهزاد رمضانی علی سرایی
يكم فروردين 1341، در تهران ديده به جهان گشود. پدرش حسن ومادرش احياء نام داشت. تا پایان متوسطه درس خواند و دیپلم خود را در رشته برق گرفت ،. سپس به ارتش پيوست. درجه دار بود. دهم ارديبهشت 1361،به عنوان گروهبان دوم در حميديه اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري ازپيكرش به دست نيامد.

شهید علیرضا رمضانی گیل کلایه
نوزدهم مهر 1343، در روستاي گيل کلايه از توابع شهرستان رودسر به دنيا آمد. پدرش عبدالحسين و مادرش زيبا خانم نام داشت. تا سال سوم متوسطه درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.دهم ارديبهشت 1361، در طراح ،عمليات بيت المقدس به شهادت رسيد مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید علی روحی نوخاله
چهارم آبان 1339، در روستاي نوخاله از توابع شهرستان صومعه سرا متولد شد. پدرش موسي، كشاورز بود و مادرش ام‌ليلا نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. بیستم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در پادگان حميد از توابع شهرستان اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش مين به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید طالب روحی کوشال شاه
هفتم خرداد 1338، در شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش حسن و مادرش شهربانو نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه تحصيل کرد و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي عازم جبهه شد. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در پاسگاه شهابيه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به سر و دست و شکم به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي لنگرود واقع است.

شهید جمشید روشن نقش
چهارم تير ماه 1342 درروستای چمثقال از توابع شهرستان صومعه سرا به دنيا آمد. پدرش حسن‌،كشاورز بود و مادرش كاسمار نام داشت . تا مقطع ديپلم در رشته اقتصاد تحصيل کرد. به عنوان رزمنده در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت ماه 1361 ، در شوش استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید قسمت رهایی ریک
يکم ارديبهشت1339، در روستاي ريک گرگانرود از توابع شهرستان تالش متولد شد. پدرش شاهورن (فوت 1360)دامدار بود و مادرش شيرين نام داشت.به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت.چهارم خرداد1361در شلمچه به شهادت رسيد.اثري از پيکرش به دست نيامد.

شهید قربانعلی ریحانی شهرستانی
سوّم ارديبهشت 1340، در بخش لشت‌نشاء از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش مصطفي، كشاورز بود و مادرش كبرا نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته عمران درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در طراح حميديه ـ خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید حسنعلی زادرفیع
هفتم شهريور 1335، درروستاي كليده از توابع شهرستان شفت به دنيا آمد . پدرش صفر علي (فوت 1351) ، كشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت . در دانشکده افسری تحصيل كرد . درجه دار بود . بيست و سوم ارديبهشت 1361، به عنوان سروان در خرمشهر استان خوزستان بر اثر انفجار بمب و سوختگي شديد به شهادت رسيد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید قربانعلی زارع خوش چهره
پنجم شهريور 1335، در روستاي حاجي آباد از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش عيسي، کشاورز بود و مادرش بماني نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. سپس ازدواج کرد. دهم ارديبهشت1361، استوار دوم بود . در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. اثري از پيکرش به دست نيامد.

شهید محمدعلی زحمتکش آجی بیشه
سوم اسفند 1340، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش غلامحسن، بزاز بود و مادرش فخري نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته بازرگاني درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. سال 1360، ازدواج كرد. دهم ارديبهشت 1361، درجبهه طراح خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سرشهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او مسعود بود.

شهید نادر زندی چوری
هفتم آبان 1340، درروستای چورکوچان از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد. پدرش غلامحسين و مادر ش کبرا نام داشت. تا سوم ابتدایی تحصيل کرد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید هادی زنده دل ثابت
هفتم آذر 1338،در شهرستان رشت متولد شد.پدرش يوسف،فروشنده بود و مادرش بلقيس نام داشت.تا دوم متوسطه درس خواند.سپس به ارتش پيوست. درجه دار بود. سال1357،ازدواج کرد که ثمره آن يک پسر و يک دختر است.هفدهم ارديبهشت 1361، به عنوان استوار يکم با سمت مسئول موشک در آلون در پادگان حميد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به سر و سینه شهیدشد.مدفن وي در روستاي ضيابر از توابع شهرستان صومعه سرا واقع است.

شهید قنبرعلی زین العابدین پور
دوم فروردين 1340، در روستاي رودبنه ناصركياده از توابع شهرستان لاهيجان ديده به جهان گشود. پدرش علي اصغر و مادرش فاطمه نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته بهداشت تحصيل كردو ديپلم گرفت. سال 1363، ازدواج كرد و صاحب يك دخترشد. پاسدار بود. دهم ارديبهشت 1361، جبهه طراح در اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره بر سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیدعبدالحسین سادات اشکوری
دهم ارديبهشت 1339، در روستاي اشكور از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش سيد محمد و مادرش مريم نام داشت. تا پايان مقطع كارداني در رشته برق درس خواند. سرباز بود .يازدهم ارديبهشت 1361، در جاده خرمشهر ـ اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به دست و صورت، شهيد شد. مزار او در گلزار شهداي بخش كلاچاي از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید سیداحمد سادات کیایی
بيستم ارديبهشت 1349، در روستاي چاف رودبنه از توابع شهرستان لنگرود و چشم به جهان گشود. پدرش سيد موسي ، کشاورز بود و مادرش ليلا نام داشت . تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند . به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت . دهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید بهرام علی ساغری نمک آورانی
شانزدهم شهريور1343، در شهرستان رشت متولد شد. پدرش مرادعلي (فوت1353)، نام داشت و مادرش سکينه نام داشت. دانش آموز سال سوم راهنمايي بود. از سوي بسيج عازم جبهه شد. دهم ارديبهشت 1361، در پادگان حميد اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. پيکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند ودر سال 64 پس از تفحص، در گلزار شهداي لوشان به خاک سپرده شد.

شهید غلامرضا سالاری جورشری
نهم بهمن 1344، در شهرستان رشت ديده به جهان گشود. پدرش ابراهيم و مادرش صديقه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. به عنوان بسیجی در جبهه فعاليت مي کرد. دوازدهم ارديبهشت 1361، در کرخه نور استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به گلو و قلب، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید اباصلت سپاسی سراجاری
هشتم مرداد 1343، در روستاي سراجاررودبنه از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش حسن، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس‌خواند. كشاورز بود. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسیجی در جاده خرمشهر به آبادان استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شكم، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او حسن بود.

شهید حمزه علی سلامی
شانزدهم تير 1338، در شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش سلام الله، کارمند اداره منابع طبيعي بود و مادرش فريده نام داشت. تا پايان مقطع کارشناسي در دانشکده افسری تحصيل کرد. ستوان دوم بود. سال 1360، ازدواج کرد. دوازدهم ارديبهشت 1361، در پادگان حميد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و سينه، شهيد شد. مدفن وي در شهرستان رودسر واقع است.

شهید صادق سلطانی سفیدمزگی
پنجم خرداد 1337، در روستاي شالماء از توابع شهرستان شفت متولد شد. پدرش هيبت‌الله، كشاورز بود و مادر مجور نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. سپس به ارتش پيوست. درجه‌دار بود. سال 1358، ازدواج كرد كه ثمره آن دو پسر بود. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان استوار دوم در كرخه‌نور استان خوزستان بر اثر اصابت تركش گلوله توپ به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید قربانعلی سنگاور
بيستم فروردين1341،در روستاي سنگان طارم سفلی از توابع شهرستان قزوین متولد شد. پدرش محمد (فوت 1352)، کشاورز بود و مادرش رقيه خانم نام داشت. تا سوم ابتدايي درس خواند.به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت1361، در اهواز- خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت مواد منفجره به گردن و شکم شهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید بهرام شاهبازلی
سیزدهم فروردين 1341 ،در تهران به دنيا آمد. پدرش شهباز، راننده بود. مادرش سكينه نام داشت . تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. مهناوي دوم بود. به عنوان رزمنده در جبهه حضور يافت. يکم خرداد ماه 1361 ، در منطقه عملیاتی استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان بندر انزلي واقع است.

شهید جلیل شفیعی رضوانی نژاد
پنجم دي 1343،در شهرستان صومعه سرا چشم به جهان گشود. پدرش علي، فروشنده بود و مادرش رحيمه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش آموز بودو به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيستم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به دست و پا به شهادت رسيد. مدفن وي درگلزار شهداي شهرستان رشت واقع است.

شهید محمدابراهیم شناور نودهی
سوم فروردین 1340، در روستاي ضيابر از توابع شهرستان صومعه سرا متولّد شد. پدرش عبدالله، كشاورز بود و مادرش منصوره نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. كشاوررز بود. چهارم خرداد 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمود صادقی خمامی
بيست و پنجم مهر 1342، درروستای خمام از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش عباس، مصالح فروش بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. مكانيك بود. پنجم خرداد 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد.

شهید فرهاد صفاکارلاشیدانی
نوزدهم ارديبهشت 1338، در روستاي لاشيدان مطلق از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش علي، كشاورز بود ومادرش معصومه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم اقتصاد گرفت. معلم بود و به عنوان بسيحي در جبهه حضور يافت. سال 1360، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. بيست وچهارم ارديبهشت 1361، در جوفير استان خوزستان بر اثراصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدعلی صفری خسروآبادی
دوم اسفند 1340، در روستای سلیمان آباد گلیجان از توابع شهرستان تنکابن به دنيا آمد. پدرش عليقلي و مادرش ايران نام داشت. سواد خواندن و نوشتن نداشت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره و متلاشی شدن بدن به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي روستای خسرو آباد فومن واقع است.

شهید محمد صفری کوشالی
دوم فروردين 1346، درروستای کوشال از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش رضا و مادرش فاطمه نام داشت. تا دوم متوسطه تحصيل کرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، درمنطقه عملیاتی استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شکم، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید رمضانعلی صفری محسن آبادی
پنجم ارديبهشت ماه 1337 درروستای محسن آباد از توابع شهرستان آستانه اشرفیه به دنيا آمد. پدرش غلام حسين،كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت . تا مقطع ديپلم در رشته علوم اقتصادي تحصيل کرد. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت ماه 1361 ، در منطقه عملیاتی شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سینه به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.برادرش محمدجعفرنیزبه شهادت رسیده است

شهید محمود صفری ملک میان
دوم تير1342، در روستاي ملك میان از توابع شهرستان رودسر به دنيا آمد. پدرش قربانعلي ، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت.تا چهارم متوسطه درس خواند. دانش آموز بودو به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.دهم ارديبهشت 1361،در دب هردان اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش گلوله آرپي جي به سر، شهيد شد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید  نقی صفری نودهی
نهم مهر 1340، در روستاي نوده عمارلو از توابع شهرستان رودبار متولد شد. پدرش قاسم، كشاورز بود و مادرش نگار بانو نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. شانزدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید غفور صمدپور
بيست و يكم فروردين 1339،در بخش رحيم آبادازتوابع شهرستان رودسر به دنيا آمد. پدرش مهدي،فروشنده بود و مادرش كبرا نام داشت. تا پايان مقطع كارداني دررشته اقتصاد تحصيل كرد و فوق ديپلم گرفت.بيست و پنجم ارديبهشت 1361، به عنوان سر باز در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به سر، شهيدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدصیقلی کومله
دهم خرداد 1340، درکومله از توابع شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش قاسم، آهنگر بود و مادرش ام البنين نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته ریاضی تحصيل کرد و ديپلم گرفت. سرباز بود .سال 1360، ازدواج کرد. و صاحب يک پسر شد. هفدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. برادرانش محمد و غلامرضا نيز به شهادت رسيده اند.

شهید محمدعلی طالبی
شانزدهم فروردين 1337،در شهرستان رشت متولد شد.پدرش رحيم و مادرش جواهر نام داشت.تا پايان متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت. راننده جهاد سازندگي بود.دهم ارديبهشت 1361،به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر،شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمود طاهری صادق
دوم آذر 1339، در روستاي كوشال از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش ابوطالب، كشاورز بود و مادرش سيد فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. نوزدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر و گردن، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.


شهید نعمت طاهری تملی
پانزدهم تير 1340، در روستاي تمل ‌شيركوه خشكبيجار از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش قدرت، كشاورز بود و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. كشاورز بود. دوم خرداد 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به سر شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید قدرت عادلی گشتی
سوم تير 1343، درروستای درگاه دهشال از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد. پدرش علي، کشاورز بود و مادرش خديجه نام داشت. تا چهارم ابتدایی تحصیل کرد .. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در ام الرصاص استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي روستاي پشل از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید قدرت عادلی گشتی
دوم مهر 1342 ، در روستاي گشت از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد . پدرش عباس ، کشاورز بود و مادرش صديقه نام داشت . تا پايان مقطع ابتدائي تحصيل کرد. کارگر بود و ازدواج کرده بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت . دهم ارديبهشت 1361 ، در خرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید  محمدجواد عاشوری شکری
يكم فروردين 1345، در روستاي رودبنه از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش حسين، كشاورز بود ومادرش زينب نام داشت. تا اول متوسطه تحصيل کرد. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هيجدهم ارديبهشت 1361، باسمت آرپي جي زن در خرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در بقعه آقا سيد حسن بر زادگاهش واقع است.

شهید عاطفه عبادزاده خیل گاوان 
ششم شهريور1357، در روستاي سیاه بیل خوشابر از توابع شهرستان رضوانشهر به دنيا آمد. پدرش بهروز و مادرش مريم نام داشت. بيست و هفتم ارديبهشت 1361 در شهرستان زادگاهش هنگام درگيري باگروهك منافقين به شهادت رسيد. مدفن وي همان شهر واقع است.

شهید اسمعیل عبدزاده اشپلمی
يکم فروردين ، 1337 در روستاي واقعه دشت از توابع شهرستان صومعه سرا به دنيا آمد . پدرش مختار ، ، کشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت . تا سوم متوسط درس خواند . سپس به ارتش پيوست . سال 1359 ازدواج کرد و صاحب يک پسر شد . به عنوان استوار يکم ارتش در جبهه حضور يافت . شانزدهم ارديبهشت 1361در خرمشهر استان خوزستان براثر اصابت ترکش خمپاره به سر و صورت ، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید محمدحسین عزمی کوچصفهانی
سوم دي 1342،درشهرستان آستانه اشرفيه ديده به جهان گشود. پدرش محمد تقي، فروشنده بودو مادرش صديقه نام داشت.تا سوم متوسطه درس خواند.دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري ازپيكرش به دست نيامد. نام مستعار او محمد بود. برادرش ابوطالب نيز به شهادت رسيده است.

شهید بهرام علیزاده عثماوندانی
يكم فروردين1343، درروستاي عثماوندان از توابع شهرستان شفت به دنياآمد. پدرش احمدومادرش زهرا نام داشت.تا سوم متوسطه درس خواند. پاسدار بود.دوازدهم ارديبهشت 1361، درمنطقه طراح حميديه استان خوزستان براثراصابت تركش خمپاره به سر، شهيدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حجت علی مرتضی پور
نهم آبان 1341،در روستاي جورگوابر از توابع شهرستان املش متولد شد.پدرش علي مرتضي کشاورز و مادرش بماني نام داشت.تا دوم راهنمايي درس خواند.کارگر چوب بري بود .دهم ارديبهشت 1361،به عنوان سرباز در پادگان حميد استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر،شهيد شد.مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید حسن علی یارپیرکوهی
يكم فروردين 1343، در روستاي پيركوه رحمت آباد از توابع شهرستان رودبار متولّد شد. پدرش عزت‌الله و مادرش تريمه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. محصل بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم ارديبهشت 1361، در شهابیه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به سر و شكم، شهيد شد. مزار او در روستاي پلت‌كله از توابع شهرستان لنگرود واقع است.

شهید قربان علیرضانژادگوهردانی
هفدهم بهمن 1343، در روستاي گوهردان از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد. پدرش علي اكبر و مادرش شهربا نو نام داشت.تا چهرم متوسطه تحصيل كرد و دیپلم گرفت . به عنوان بسيجي درجبهه حضوريافت.دهم ارديبهشت1361، درطراح حميديه استان خوزستان با سمت آرپي جي زن به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد. نام مستعار او پرويز بود. پدرش علي اكبر نيز به شهادت رسيده است.

شهید علیرضا عنبری گسکری محله
هفدهم فروردين 1345، در روستاي گسگر محلّه از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش محمدتقي و مادرش بلقيس نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در پادگان حميد از توابع شهرستان اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید عبدالله عیسی پور حسن کیاده
چهارم خرداد 1334، در شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد. پدرش محمّد، كشاورز بود و مادرش بي‌بي نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. كارمند شهرداري بود. يكم ارديبهشت 1361، به عنوان بسیجی با سمت آر‌پي‌جي‌زن در نورد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و پا به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید حسن غریتی خالکیاسری
دوم فروردين 1342، در روستاي خالكياسررودبنه از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش محمدحسين، كشاورز بود و مادرش ملت نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. پانزدهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به جمجمه شهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او محسن بود.

شهید عطاء الله غلامی کفترودی
چهارم تير 1340، در روستاي كفترودپیربازار از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش نادر، كشاورز بود و مادرش ام‌البنين نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. نقاش اتومبيل بود. بيستم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در شلمچه استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد. نام مستعار او مظفر بود.

شهید حسن فتحی پرشکوه
دوم خرداد 1343، در شهرستان لنگرود به دنيا آمد. پدرش تقي، کشاورز بود و مادرش طوطي نام داشت. تا اول متوسطه تحصيل کرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. چهارم خرداد 1361، در ام الرصاص بر اثر اصابت گلوله ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید نادر فخاری دهبنه
نوزدهم شهریور 1340، در روستاي ديزبن ازتوابع شهرستان لاهيجان چشم به جهان گشود. پدرش محمدولی، کشاورز بود و مادرش خطائي خانم نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. هجدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در جنوب كشوردر منطقه غرب کارون بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید اژدر فرجامی هره دشت
نهم مرداد 1343، در روستاي ليسارگرگانرود ازتوابع شهرستان تالش به دنيا آمد. پدرش ياور،كشاورز بودو مادرش كشور نام داشت.تا دوم راهنمايي درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه حمیدیه استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان آستارا واقع است.

شهید رمضان فرخیان
دوم فروردين 1340، در روستاي كنار‌رود از توابع شهرستان تنکابن متولد شد. پدرش تقي، كشاورز بود و مادرش رقيه نام داشت. كشاورز بود. هجدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در پادگان حميد شهرستان اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي ميانده چابكسر از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید محمدرضا فرشته بلسی
نهم فروردين 1340، در روستاي ماشل علم از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش غلامرضا، كشاورز بود و مادرش شاباجي نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. پاسدار بود. هيجدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به دست و جمجمه به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید یونس فکوری ناصرکیاده
يكم شهريور 1340، درروستاي ناصر كياده ازتوابع شهرستان لاهيجان چشم به جهان گشود. پدرش سميع، كشاورز بود ومادرش انسیه خانم نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. كارگر چاپخانه بود. سال 1358، ازدواج كرد و صاحب دو دختر شد.دهم ارديبهشت 1361، بعنوان سربازدر منطقه عملیاتی کرخه نور آبادان بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید صحت الله فلاح علی آبادی
ششم آبان 1340، در روستاي رحمت آباد از توابع شهرستان رودبار متولّد شد. پدرش عين‌الله، كشاورز بود و مادرش نورهما نام داشت. تا دوّم متوسطه درس خواند. سي‌و يكم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و دهان، شهيد شد. مزار وي در روستاي خاصه‌كول از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید فرهاد قاسمی
سي ام فروردين 1345، در شهرستان رشت چشم به جهان گشود. پدرش عزت، خواروبارفروش بود و مادرش محترم نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. دانش آموز بود وبه عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361 در پادگان حميديه استان خوزستان بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان تالش واقع است.

شهید علی قاسمی واجارگاه
بيستم فروردين 1337، در روستاي واجارگاه از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش قاسم، كشاورز بود و مادرش كلثوم نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته عمران تحصيل كرد و ديپلم گرفت. سرباز بود. سیزدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش گلوله توپ به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید فتح الله قدرتی
يكم فروردين 1335، در روستاي كياخان گلروبار از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش حسين، كشاورز بود و مادرش فضه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. سال 1359، ازدواج كرد كه ثمره آن يك پسر است. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، در پاسگاه شهابیه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي لسبومحله کیاخان از توابع شهرستان رودسر واقع است.

شهید قاسم علی قربانزاده پوده
يازدهم خرداد 1341، در روستاي پوده اشکور سفلی از توابع شهرستان رودسر متولّد شد. پدرش رضا، كارگر بود ومادرش وس نام داشت. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در پادگان حمیدیه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیدمحمود قربانی نژاد سیاه اسطلخی
هيجدهم شهريور 1337،در شهرستان چالوس استان مازندران چشم به جهان گشود. پدرش ميرحسين ، فروشنده فرش بودو مادرش معصومه نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني تحصيل كرد و ديپلم گرفت. نوزدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز وظيفه در جاده خرمشهر ـ آبادان استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به پا و پهلو به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان لنگرود واقع است.

شهید تقی کاظمی
پنجم شهريور 1340، درروستاي لشكلايه از توابع شهرستان املش چشم به جهان گشود. پدرش نظرکشاورز و مادرش زرين نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. سپس به ارتش پيوست.درجه دار بود. سال 1358، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد.نوزدهم ارديبهشت 1361،به عنوان گروهبان دوم در خسرو آباد جبهه آبادان استان خوزستان براثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید عبدالله کاظمی دهبنه
پانزدهم دي 1340، درروستاي دهبنه از توابع شهرستان لاهيجان چشم به جهان گشود. پدرش محمد حسين، كشاورز بود ومادرش آمنه نام داشت. تا اول راهنمايي درس خواند. پاسدار بود. سال 1360، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به پا به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید شاهرود کاظمی مرشت
نهم آبان 1341 ، در روستای مرشت از توابع شهرستان خلخال استان اردبیل چشم به جهان گشود . پدرش ابراهیم و مادرش رقیه نام داشت . تا پایان مقطع ابتدایی تحصیل کرد ، سرباز بود . درسال 1359 ازدواج کرد و صاحب 2 پسر شد . هجدهم اردیبهشت 1361در شلمچه استان خوزستان براثر اصابت ترکش به سر شهید شد . مدفن وی در زادگاهش قرار دارد

شهید محمدرضا کدیور
بيست و هفتم شهريور 1340، در شهرستان فومن به دنيا آمد. پدرش مرتضي کارمند شهرداری و مادرش فضه خاتون نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي درجبهه حضور يافت. دهم ارديبشهت 1361، در طراح حميديه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید قربان کریمی
بيست و نهم شهريور1337، درروستاي وارده سرا اسالم از توابع شهرستان تالش چشم به جهان گشود. پدرش عيسي، كارگر بود و مادرش قمر نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت.سرباز بود . سوم خرداد 1361، درشلمچه استان خوزستان براثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید احمد کریمی درگاه
بيست وسوم اسفند 1343،درروستاي درگاه دهشال از توابع آستانه اشرفيه چشم به جهان گشود. پدرش رحيم ، كشاورزبود و مادرش حليمه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دانش آموزبودو به عنوان بسيجي در جبهه حضورداشت.دهم ارديبهشت 1361، درجبهه طراح حميديه استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به پا، شهيد شد. مزار وي در مسجد شهداي زادگاهش واقع است.

شهید ایرج کشاورز معظم
چهارم خرداد 1340، در روستاي لاشيدان از توابع شهرستان لاهيجان متولّد شد. پدرش حاجي ومادرش حليمه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم گرفت.كارگر بود. بيست و هشتم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در منطقه عملیاتی جفیر استان خوزستان بر اثراصابت راكت به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید قدرت کلانتری لیفشاگرد
چهاردهم مرداد 1338 ، در روستاي ليف شاگرد از توابع شهرستان صومعه سرا چشم به جهان گشود . پدرش علي ( فوت 1356) ، کشاورز بود و مادرش سلطنت نام داشت . تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. به عنوان پاسدار در جبهه فعاليت مي کرد . بيست و نهم ارديبهشت 1361 ، در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر ، شهيد شد . مدفن وي در بقعه آقا سيد حسين زادگاهش واقع است.

شهید ناصر کمالی فشتمی
پانزدهم دي 1337، در روستاي فشتم بخش کوچصفهان از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش تراب و مادرش فاطمه نام داشت . تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم گرفت . به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر شهیدشد. مدفن وي در مسجد وليعصر ( عج) زادگاهش واقع است .

شهید داوود گیتی نورد دانا
شانزدهم دي 1337، در شهرستان فومن ديده به جهان گشود. پدرش محمّد، كارمند اداره ثبت بود و مادرش كافيه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. كارمند اداره بهزيستي بود. بيست و يكم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به پا به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. نام مستعار او احمد بود. برادرش علي نيز به شهادت رسيده است.

شهید غلامرضا گیل چالانی
شانزدهم خرداد1340، در روستاي گيل چالان ازتوابع شهرستان رضوانشهر متولدشد. پدرش كاس، كشاورز بود و مادرش گلناز نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته انساني درس خواند و ديپلم گرفت. هيجدهم ارديبهشت 1361،به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزاروي درشهرستان زادگاهش واقع است.

شهید صادق مباشر امینی
دهم مرداد 1341، درروستاي اشکاء ليالمان از توابع شهرستان لاهيجان متولدشد. پدرش جهانبخش، كشاورزبود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد. كشاورز بود. بيست و دوم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثراصابت تركش خمپاره به پا شهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محبوب محب الهی
دوم خرداد 1326، در شهرستان آستارا ديده به جهان گشود . پدرش علي حیدر ( فوت1349)، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. سپس به ارتش پيوست. درجه داربود.سال1350، ازدواج كرد و صاحب دو پسر و يك دختر شد. بيست و نهم ارديبهشت 1361، به عنوان استوار يكم در كوشك استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله تانك به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید عسگر محبی
يکم خرداد1341،در روستاي گوراب پس از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد.پدرش غلامعلي و مادرش مدينه نام داشت.تا سوم متوسطه تحصيل کرد.امدادگر هلال احمر بود.بيست و پنجم ارديبهشت 1361،در اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد.پيکرش مدت ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص، در زادگاهش به خاک سپرده شد.

شهید حسین محسنی پاشاکی
هفتم ارديبهشت 1342، در روستاي پاشاكي از توابع شهرستان لاهيجان متولّد شد. پدرش قاسمعلي و مادرش جواهر نام داشت. تا دوّم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. يازدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به صورت به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش وا قع است.

شهید اسلام محمدعلیخانی
پانزدهم تير1319،در شهرستان قزوين متولد شد. پدرش احمد(فوت1361) و مادرش صفيه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. کارگر بود. سال 1359،ازدواج کرد که ثمره آن يک پسر و يک دختر است.بيستم ارديبهشت1361،در تهران هنگام درگيري با گروهک منافقين بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد.مدفن وي در بهشت زهراي تهران واقع است.


شهید صیادالله محمدی گهراز
بیست و دوم مهر1341، درروستاي گهرازتوابع شهرستان خلخال استان اردبيل متولدشد. پدرش نباتعلي کشاورز ومادرش ايران خانم نام داشت.تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. كشاورزبود. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز درمنطقه عملیاتی فارسياب استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي درزادگاهش واقع است.

شهید  ادهم محمدیان چافجری
دوم تير 1340، در روستاي چافجير از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش اسماعيل (فوت 1356)، کشاورز بود و مادرش زينب نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته عمران درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید ابراهیم محمودی
نهم فروردين 1339، در روستاي چوبر از توابع شهرستان شفت متولد شد. پدرش رحمان، کشاورز بود و مادرش رقيه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اتو مکانیک درس خواندو ديپلم گرفت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. شانزدهم ارديبهشت 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش گلوله به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید قاسم مختاری دشمن کرده
چهارم فروردين 1326، در روستاي دشمن کرده دهکاء از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد . پدرش حسينعلي (فوت1357) ، کشاورز بود و مادرش اقدس (فوت 1355) نام داشت . تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند . کشاورز بود . سال 1347،ازدواج کرد که ثمره آن سه پسر و يک دختر است . بيست و يکم فروردين 1361، به عنوان بسيجي با سمت تير بارچي در منطقه طراح خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به قلب شهيد شد . مدفن وي در زادگاهش واقع است .

شهید سیدفاضل مدنی حسن کیاده
چهارم تير 1341، در روستای حسن کیاده ازتوابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد. پدرش سيدحسین، كشاورز بود و مادرش خديجه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. دهم ارديبهشت1361،به عنوان سر باز با سمت موشك انداز در خرمشهر جاده اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري ازپيكرش به دست نيامد.

شهید علی مرادی
بيست و سوم دي 1343، در روستاي كارسيدان دهشال از توابع شهرستان آستانه اشرفيه چشم به جهان گشود. پدرش احمد، كشاورز بود ومادرش نجمه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. طلبه بود.به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت، دهم ارديبهشت 1361، در جفیراستان خوزستان بر اثراصابت گلوله به قلب، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید اسماعیل مرادیان
دوازدهم فروردين 1341،درروستاي پوده اشکورسفلی از توابع شهرستان رودسر متولد شد. پدرش علي اكبر، كشاورز بودو مادرش فيروزه نام داشت.درحد خواندن و نوشتن درس خواند. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز وظيفه در حميديه استان خوزستان براثراصابت تركش خمپاره به گردن شهیدشد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید حجت علی علی مرتضی پور 
نهم آبان 1341،در روستاي جورگوابر از توابع شهرستان املش متولد شد.پدرش علي مرتضي و مادرش بماني نام داشت.تا دوم راهنمايي درس خواند.کارگر پوب بري بود .دهم ارديبهشت 1361،به عنوان سرباز در پادگان حميد استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر،شهيد شد.مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید رضا مطهرطالمی
بيستم مرداد 1345، در بخش سنگر از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش عيسي،کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، در جفیراستان خوزستان بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به شهادت رسيد. مدفن وي در مسجد جامع زادگاهش واقع است.

شهید حسینقلی معصوم تنیانی
دوازدهم خرداد 1339، در روستاي زيده از توابع شهرستان فومن به دنيا آمد پدرش مختار، كشاورز بودو مادرش نه نه ناز نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي تحصيل كرد. كارگر بود. سال 1358، ازدواج كردو صاحب يك پسر شد. چهاردهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیدرضا معصومی ساداتی
دوّم بهمن 1335، در روستاي خشكرودلشت نشاء از توابع شهرستان رشت متولّد شد. پدرش سيد هادي، كشاورز بود و مادرش گوهر نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. معلّم بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوازدهم ارديبهشت 1361 در طراح حميديه از توابع شهرستان اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و سینه شهیدشد. مزار او در زادگاهش واقع است.

شهید موسی معین
سوم ارديبهشت1343، در روستاي لشكاجان علیا ازتوابع شهرستان رودسر به دنيا آمد.پدرش علي ومادرش زينب نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت1361، در طراح حميديه اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر،شهيدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. برادرش حسن نيزبه شهادت رسيده است.

شهید مهدی مقدمی آلکامی
نهم فروردين ماه 1339 درروستای آلکام گیل دولاب تالش به دنيا آمد. پدرش قلي،كشاورز بود و مادرش نه نه مارخانم نام داشت . تا مقطع راهنمايي تحصيل کرد. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. بيستم ارديبهشت ماه 1361 ، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سروصورت به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید اسماعیل ملک محمدی
ششم تير 1343، در روستاي گلسفيد از توابع شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش محمدعلي، كشاورز بود و مادرش شهربانو نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوم خرداد 1361، در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت تركش مين به سر شهیدشد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید علی اکبر ملکی پاشاکی
دوم خرداد1339، در روستاي لفمجان از توابع شهرستان لاهيجان ديده به جهان گشود. پدرش يوسف، کشاورز بود و مادرش گلستان نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. کشاورز بود. دوم خرداد1361، به عنوان سرباز در خرمشهر استان خوزستان بر اثر ترکش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید شیرزاد ملکی رودپشتی
پنجم خرداد 1333، درروستای کپورچال از توابع شهرستان بندرانزلي متولّد شد. پدرش حسن و مادرش گل‌صباح نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. سپس به ارتش پيوست. درجه‌دار بود. دوازدهم ارديبهشت 1361، به عنوان گروهبان يكم در دارخوين استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، سينه و پا، شهيد شد. مزار او در روستاي كپورچال از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید سیدمحمدتقی موسوی سراجاری
چهارم تير1342،درروستاي سراجاررودبنه ازتوابع شهرستان لاهيجان به دنياآمد.پدرش سيد ابوجعفر، كشاورز بود. و مادرش سيد سكينه نام داشت.تا چهارم متوسطه درس خواند. دانش آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، دراهواز استان خوزستان براثر اصابت تركش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید سیدجعفر موسوی
دوم فروردين1337، درروستای زربیجار از توابع شهرستان املش ديده به جهان گشود. پدرش سيد اسماعيل، كشاورز بود و مادرش سليمه نام داشت. تا چهارم ابتدايي درس خواند. خياط بود. سال 1357، ازدواج كردو صاحب دو پسر شد.به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت .يازدهم ارديبهشت 1361،در شوش دانيال استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شكم، شهيد شد.مدفن وي درگلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید سیدعارف موسوی لش مرزمخی
چهاردهم اسفند 1341، در شهرستان رشت متولّد شد. پدرش ميرمحسن، كارمند بود و مادرش سيده مريم نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح حميديه از توابع اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به سر شهید شد. مزار او در زادگاهش واقع است. نام مستعار او موسي بود.

شهید سیدعظیم موسوی نژاد
يكم فروردين 1340، در روستاي طالم سه‌شنبه سنگراز توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش سيدمهدي، كشاورز بود و مادرش حليمه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. كارگر بود. دهم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان در اثر اصابت تركش خمپاره به سر و سینه به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدحسین مویدی احمدسرائی
هفدهم دي 1342، درروستای بالا مردخه از توابع شهرستان شفت ديده به جهان گشود. پدرش علي و مادرش ام‌هاني نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي عثماوندان از توابع شهرستان شفت واقع است.

شهید عیسی مهدی پور موشا
هشتم مهر1340،درروستای موشا از توابع شهرستان سياهكل ديده به جهان گشود. پدرش حسين، كشاورزبودو مادرش ايران نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. بيست و هشتم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در جوفير استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي ليش ازتوابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید سیداسدالله میرحسینی گیلده
دوم خرداد 1344، در روستای گیلده دهشال از توابع شهرستان آستانه اشرفيه به دنيا آمد. پدرش سيد عباس، کشاورز بود و مادرش لقاء نام داشت. تا چهارم متوسطه تحصيل کرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح استان خوزستان با سمت آر پي جي زن بر اثر اصابت ترکش خمپاره به صورت به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید مهدی میرزاباقری لنگرودی
بيست و سوم شهريور 1342، در شهرستان لنگرود متولد شد. پدرش حسن، فروشنده بود و مادرش عاليه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. جوشكار بود.به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت . سي‌ام ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به پهلو به شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است. برادرش قاسم نيز به شهادت رسيده است.

شهید هادی میرزاپور
نوزدهم تیر 1343 در روستای اربه لنگه رحیم آباد از توابع شهرستان رودسربه دنیا آمد. پدرش ابراهیم کشا.رز بود و مادرش وسی نام داشت . تا چهارم متوسطه تحصیل کرد به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت ، و در دهم اردیبهشت 1361 در جبهه نورد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید . مدفن وی در روستای بیجارگاه از توابع شهرستان زادگاهش واقع است

شهید محمد میعادی کودهی
دهم ارديبهشت 1339، در روستاي كوده اباتر از توابع شهرستان صومعه سرا متولد شد. پدرش امين، كشاورز بود و مادرش نجيب نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل كرد و ديپلم گرفت. سال 1358، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. سرباز بود . دهم ارديبهشت 1361،در كرخه نور استان خوزستان به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد. نام مستعار او جلال بود.

شهید تقی نادم نالکیاشری
يكم مهر 1337، در روستاي نالكياشر از توابع شهرستان لنگرود متولّد شد. پدرش يوسف، كشاورز بود و مادرش حاجيه بي‌بي نام داشت. تا پايان مقطع كارداني در رشته راه و ساختمان تحصيل كرد. نقشه‌كش ساختمان بود. سال 1360، ازدواج كرد. بيست و هفتم ارديبهشت 1361، در رودخانه كرخه در هويزه استان خوزستان بر اثر سقوط در آب به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید غلامرضا نارنجی امشی
ششم دي 1338، در روستاي امشه بخش سنگر از توابع شهرستان رشت متولد شد. پدرش احمد و مادرش سيده سكينه نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. بيست و پنجم ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي درمنطقه عملیاتی جوفیر خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به گلو، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید علیرضا ناصحی رودسری
يازدهم آذر 1340، درشهرستان رودسر ديده به جهان گشود. پدرش محمد و مادرش طاهره نام داشت. دانشجوي سال دوم رشته مكانيك بود. دهم ارديبشهت 1361، به عنوان فرمانده گردان پیاده امام محمدباقر(ع)، در جاده اهواز ـ خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي درزادگاهش واقع است. برادرش محمدتقي نيز به شهادت رسيده است.

شهید محمدتقی ناصحی رودسری
دوّم فروردين 1341، در شهرستان رودسر متولّد شد. پدرش محمّد و مادرش طاهره نام داشت. تا دوّم متوسطه درس خواند. دانش‌آموز بود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در نورد اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به صورت، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است. برادرش عليرضا نيز به شهادت رسيده است.

شهید یحیی ناصری
دهم مرداد 1344،درشهرستان ميناب استان هرمزگان به دنيا آمد.پدرش اكبر، فروشنده بود ومادرش زهرا نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. پاسدار بود. دهم ارديبهشت1361، در خرمشهر استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید خسرو نامجو آبکنار
بيست و سوم شهريور 1342، درروستای آبکنار از توابع شهرستان بندرانزلي متولد شد. پدرش نصرت صیاد بود و مادرش كبرا نام داشت. تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. لحاف‌دوز بود . به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت 1361، در جبهه طراح از توابع حميديه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسيد. مدفن وي در روستاي آبكنار از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید محمدباقر نجفی
بيستم فروردين 1338، در شهرستان صومعه‌سرا متولد شد. پدرش مرزعلي، موكت‌فروش بود و مادرش زهرا خانم نام داشت. تا پايان مقطع كارداني در رشته مكانيك تحصيل كرد. روحاني بود.به عنوان بسیجی در جبهه حضوریافت . دهم ارديبهشت 1361، در آب‌تيمو بر اثر اصابت تركش نارنجك به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي آقا سيدجعفر زادگاهش واقع است.

شهید پرویز نجفی سوستانی
يكم فروردين 1340، در روستاي سوستان از توابع شهرستان لاهيجان متولّد شد. پدرش مرتضي و مادرش حاجيه خانم نام داشت. تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. كارگر بيمارستان بود.به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت . بيست و هشتم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مزار او در روستاي بالامحله سوستان از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید رسول نجم دید
چهادهم شهريور ماه 1304 درکلویر از توابع شهرستان انزلی به دنيا آمد. پدرش بابا، بود و مادرش معصومه نام داشت . سواد خواندن ونوشتن نداشت . ازدواج کرده بود. صاحب 4 پسر و1 دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت ماه 1361 ، در شلمچه استان خوزستان به شهادت رسيد. اثری از پیکرش به دست نیامد

شهید منصور ندیمی لشکاجانی
بيستم مرداد 1343، در روستاي لشکاجان از توابع شهرستان رودسر استان گيلان چشم به جهان گشود. پدرش آيت الله، کشاورز بود و مادرش محترم نام داشت. تا اول متوسطه تحصيل کرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم اردیبهشت 1361، در طراح استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید  نصران نصوری
چهاردهم آبان 1338، در روستاي گلموج از توابع شهرستان املش متولد شد. پدرش نصرت، كشاورز بود و مادرش صغرا نام داشت. تا سوم متوسطه تحصيل كرد.به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت . سوم خرداد 1361، در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر و سينه، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید خدابخش نظری علی آبادی
يكم فروردين 1340، در روستاي علي آباد ازتوابع شهرستان رودبار ديده به جهان گشود. پدرش خليل کشاورز بود و مادرش امي نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل کرد. بيست و ششم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در جنوب كشور بر اثراصابت تركش موادمنفجره به سرو صورت، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید خلیل نظری 
يکم دي1340،در شهرستان فومن ديده به جهان گشود.پدرش اسماعيل و مادرش کوکب نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد تحصيل کرد و ديپلم گرفت.پاسدار بود.سال1365،ازدواج کرد و صاحب يک پسر شد.شانزدهم اسفند 1365،به عنوان فرمانده گردان حضرت ابوالفضل لشکر 16 قدس گيلان در شلمچه استان خوزستان بر اثر بمباران هوايي و اصابت ترکش به سر،شهيد شد.مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.نام مستعار او حجت بود.برادرش بشير نيز به شهادت رسيده است.

شهید اسمعیل نظری جلالی
دوم ارديبهشت 1344، در شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد . پدرش حاجي (فوت1358) ، کارمند شهرداري بود و مادرش زينب نام داشت . تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند . بيست و چهارم ارديبهشت 1361، به عنوان دانش آموز بسيجي با سمت فرمانده گروهان در جوفير استان خوزستان به شهادت رسيد . اثري از پيکرش به دست نيامد. مزاریادبود وي در زادگاهش واقع است

شهید حمید نعمتی 
دوازدهم خرداد ماه 1341 درضیابر از توابع شهرستان صومعه سرا به دنيا آمد. پدرش محمود( فوت ،1364)، بود و مادرش مريم نام داشت . تا مقطع ديپلم در رشته علوم انساني تحصيل کرد. روحاني بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت.سوم اردیبهشت ماه 1361 ، در منطقه آب تیمور اهواز استان خوزستان به شهادت رسيد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید سیدنژند نقیب زاده جلالی
نهم مرداد1345،در شهرستان رشت ديده به جهان گشود.پدرش سيد ناصر،رئيس اداره بازرگاني بود و مادرش سيده زهره نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند.سي ام ارديبهشت 1361، به عنوان بسيجي در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش به شکم شهید شد.مدفن وي در گلزار شهداي شهرستان آستارا واقع است.

شهید بیژن نورپرور حسن کیاده
دوم فروردين 1335، در روستای حسن کیاده از توابع شهرستان آستانه اشرفيه متولد شد . پدرش ظهرابعلي ، کشاورز بود و مادرش آذر نام داشت . تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند . حلب ساز بود . سال 1355، ازدواج کرد که ثمره آن سه پسر است . به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت . چهارم خرداد 1361، با سمت تير بارچي درشلمچه استان خوزستان به شهادت رسيد . اثري از پيکرش به دست نيامد .

شهید سیدمحمدمهدی نورموسوی
يكم فروردين 1340، در شهرستان قم، چشم به جهان گشود. پدرش سيدابوالفضل، روحاني بود و مادرش ربابه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت. سال 1361، ازدواج كرد. پاسدار بود. بيستم ارديبهشت 1361، در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار او در گلزار شهداي شهرستان لنگرود واقع است.

شهید قاسم نوروزی پور بنه زمینی
سوم خرداد 1337، در روستاي بنه‌زمين پيركوه از توابع شهرستان رودسر متولّد شد. پدرش اميرآقا، كشاورز بود و مادرش نجمه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. شاگرد شيريني‌فروش بود. سال 1360، ازدواج كرد. هفدهم ارديبهشت 1361، به عنوان سرباز در جاده اهواز ـ خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت موشك به تانك، شهيد شد. مزار او در اشكورات از توابع شهرستان رودسر، واقع است.

شهید  داوود علی وکیل صادقی
سوم اسفند 1343، در روستاي امام ده از توابع شهرستان لاهيجان به دنيا آمد. پدرش غلامحسن، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي تحصيل كرد.به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بيست و هشتم دي 1361، در جنوب بر اثر اصابت تركش خمپاره به شكم، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید غلامرضا ویرانی خلخالیان
دهم تير 1340، درروستای خلخالیان پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر ديده به جهان گشود. پدرش اسماعيل، کشاورز بود. و مادرش کافيه نام داشت. تا چهارم ابتدايي درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. يازدهم ارديبهشت 1361،در منطقه عملیاتی فرسیه ، پس از اسارت در اردوگاه الرهادي عراق به شهادت رسيد. اثري از پيکرش به دست نيامد.

شهید ابراهیم هادی پورهندخاله
دهم آبان 1332، در روستاي هندخاله از توابع شهرستان صومعه سرا متولد شد.پدرش نقي ومادرش اقدس نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت.سپس به ارتش پيوست. همافر بود.چهارم خرداد 1361، به عنوان استوار يکم مسئول رادار مخابراتي در شلمچه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش موشک به گردن،شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید اسماعیل هادی نژاد گوشلوندانی
هفدهم شهريور 1342، در روستاي گوشلوندان از توابع شهرستان فومن متولد شد. پدرش محمد، كشاورز بود و مادرش زليخا نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس خواند. نهم ارديبهشت 1362، به عنوان دانش آموز بسيجي در جنوب كشور به شهادت رسيد. اثري از پيكرش به دست نيامد.

شهید آصف همایون نیا 
دوم خرداد1341،در بخش لوندويل از توابع شهرستان آستارا متولد شد. پدرش بهرام، نجار بود و مادرش صفيه نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. او کارگربود.پنجم خرداد1361،درمهاباد،استان آذربايجان غربي به شهادت رسيد. مدفن وي در شهرستان زادگاهش واقع است.

شهید حسن همتی ناصری
سي ام شهريور1342، در شهرستان لنگرود ديده به جهان گشود. پدرش اکبر، کشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته رياضي درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. سال 1360، ازدواج کرد. و صاحب يک پسر شد. دهم ارديبهشت1361، با سمت فرمانده در اهواز استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شکم، شهيد شد. مدفن وي در گلزار شهداي ناصرکیاده از توابع شهرستان لاهيجان واقع است.

شهید غلامحسین یوسف پور چوبری
سيزدهم آبان 1340، در روستاي چوبر از توابع شهرستان شفت متولد شد. پدرش يوسف، کشاورز بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. کارگر بود. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هفدهم ارديبهشت 1361، در کامياران استان کردستان بر اثر اصابت گلوله به سينه، شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع اشت.

شهید احمدرضا یوسف خواه رودسری
يکم مرداد1342،در شهرستان رودسر متولد شد. پدرش رضا (فوت1357)،کشاورز بود و مادرش سیده خديجه نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. از سوي بسيج عازم جبهه شد. بيست و پنجم ارديبهشت 1361،درپاسگاه شهابيه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید حسن یوسف زاده مرخالی
يازدهم شهريور 1338، در شهرستان رشت متولّد شد. پدرش جانعلي، كشاورز بود و مادرش راضيه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته بازرگاني درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان سرباز در جبهه حضور يافت. دوازدهم ارديبهشت 1361، در کرمانشاه بر اثر اصابت موشك به سر، پا و گردن، شهيد شد. مزار او در زادگاهش واقع است.

 نادر یوسفی گسگری
سوم شهريور1343،در روستاي گسگرمحله ازتوابع شهرستان رودسر به دنيا آمد. پدرش نصرت و مادرش خورشيد نام داشت.تادوم متوسطه درس خواند. دانش آموز بودو به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر استان خوزستان بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مدفن وي درزادگاهش واقع است.

شهید اسحق یوسفی پور دره جیری
سوم فروردين 1344، در روستاي دره جير از توابع شهرستان لاهيجان ديده به جهان گشود.پدرش محمد رضا و مادرش سکينه نام داشت. تا دوم راهنمايي درس خواند. دانش آموز بوده به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در رقابيه استان خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر،شهيد شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

شهید محمدرضا یوسفی رودسری
هفتم شهريور 1341، در شهرستان رودسر ديده به جهان گشود. پدرش محمد و مادرش سكينه نام داشت.تا پايان مقطع متوسطه در رشته رياضي تحصيل كرد و ديپلم گرفت. پاسدار بود. دهم ارديبهشت 1361، درطراح حميديه اهواز استان خوزستان بر اثراصابت گلوله به شهادت رسيد. مدفن وي درگلزار شهداي زادگاهش واقع است.

شهید حبیب الله یوسفی سیاهگورابی
پانزدهم خرداد1336، در روستاي سياهگوراب از توابع شهرستان لاهيجان متولد شد. پدرش صفرعلي، کشاورز بود و مادرش بي بي نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته تجربي تحصيل کرد و ديپلم گرفت. پاسدار بود. سال 1361، ازدواج کرد . دهم ارديبهشت1361، در پادگان حميد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر شهید شد. مدفن وي در زادگاهش واقع است.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه